Заповнення бланків EUR.1 для митних органів

27 червня 2014 року укладено Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифіковану Законом України від 16 вересня 2014 року № 1678-VII (далі – Угода).

З 01 січня 2016 року в рамках цієї Угоди митниці ДФС здійснюють видачу сертифікатів з перевезення форми “EUR.1” при експорті товарів з України до країн ЄС.

Дніпропетровська торгово-промислова палата, як уповноважений орган з видачі сертифікатів походження товарів, протягом багатьох років оформлювала, засвідчувала та зберігала сертифікати походження у відповідності з вимогами чинного міжнародного законодавства та з урахуванням досвіду міжнародної практики. Має кваліфікований персонал з багаторічним досвідом в оформленні сертифікатів походження товарів.

На сьогодні ризиками, що викликані виконанням вимог європейського законодавства, піддаються імпортери, митні органи країни імпорту та експорту та самі експортери. Комплекс робіт з надання послуг ДТПП може в значній мірі зменшити ці ризики.

У зв’язку з цим, ДТПП впроваджує додаткові послуги із консультацій та заповнення бланків форми ЕUR.1 для подальшого їх засвідчення в митних органах. А саме:

 • визначення походження товару із оформленням експертного висновку;
 • визначення походження товару без оформлення експертного висновку;
 • заповнення заяви, що містить декларацію від експортера, для видачі сертифіката;
 • заповнення бланка сертифіката форми ЕUR.1;
 • надання електронної копії сертифіката форми ЕUR.1;
 • надання експортерам бланків сертифікатів форми ЕUR.1 торгово-промисловою палатою;
 • письмові консультації щодо практичного застосування положень та умов Угоди про Асоціацію;
 • проведення рекомендаційних консультацій щодо:

-вибору і використання преференційного режиму при експорті товарів;

-змін у виробничому процесі, які необхідно провести відповідно до вимог преференційного режиму товарів;

-постачальників сировини та комплектуючих відповідно до вимог преференційного режиму товарів;

 • консультування щодо переліку та терміну зберігання документів, на підставі яких було визначено країну походження товарів;
 • визначення кодів ТАRIC, ставок ввізного мита, ПДВ;
 • список вимог, яким повинна відповідати продукція при експорті в ЄС;
 • перелік Регламентів і Директив ЄС, що діють на експортовану продукцію;
 • відомості про розмір ввізних мит для вибору найбільш сприятливого преференційного режиму з погляду тарифного регулювання;
 • інформація про наявність та розмір квот на продукцію, а також про залишок квот на момент звернення замовника;
 • загальні відомості про порядок отримання квот при експорті продукції в ЄС;
 • статистичні дані про поставки продукції в країни ЄС за вказаний період;
 • допомога в підготовці відповідей у разі проведення верифікації митними органами.

Інформаційно:

Сертифікати з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” видаються на товари, що експортуються до країн ЄС та які задовольняють вимогам Протоколу 1 до Угоди (Правила походження).   

Сертифікат з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” видається під час або після здійснення експорту товару. Термін дії сертифіката складає 4 місяці.

Для видачі митницею ДФС сертифіката з перевезення  товарів з України за формою “EUR.1” експортер або його уповноважена особа пред’являє такі документи:

- заяву, що містить декларацію від експортера;

- заповнені відповідно до вимог Угоди електронна копія сертифіката та оригінал бланка сертифіката;

- документи, що підтверджують преференційне походження товарів з України відповідно до вимог Правил.

Сертифікат заповнюється експортером на одну партію товарів, що експортуються, відповідно до вимог Угоди та наказу Міністерства фінансів України від 18.11.2014 № 1142 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03 грудня 2014 року за № 1557/26334).

 

Контакти

Управлiння експертиз, сертифікації та декларування ДТПП,  (каб.111, 1-й поверх)

Коваленко Юлія Володимирівна Тел.:(056)374-94-01

 

 

Задать вопрос:

Комментарий Троян Иван Владимирович |

Добрый день.
Вас беспокоит предприятие ДПК "Вайз"
Подскажите пожалуйста, какой пакет документов предприятие должно предоставить для оформления на таможне бланка Evro1, а также интересует образец заполненного бланка. Заранее спасибо.

Комментарий Петрищева Світлана |

Доброго дня.
Для отримання сертифіката з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” до митниці ДФС надаються документи, що підтверджують преференційне походження товарів з України відповідно до вимог Протоколу 1 до Угоди (Правила походження).

Сертифікат заповнюється експортером на одну партію товарів, що експортуються, відповідно до вимог Угоди та наказу Міністерства фінансів України від 18.11.2014 № 1142 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03 грудня 2014 року за № 1557/26334).

Для отримання послуг у ДТПП по визначенню походження товару та заповнення бланків форми ЕUR.1 для подальшого їх засвідчення в митних органах заповнюйте заявку на отримання послуг, та направляйте до відділу УЕСД e-mail: expert2@dcci.org.ua