Жінки та електронна комерція

Дводенний тренінг «Пошук та перевірка бізнес-ідей» для жінок-підприємниць  відбувся 14-15 червня в Дніпропетровській ТПП в рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ.

Дослідження, проведені Mastercard Index of Women Entrepreneurs, MIWE, показали, що підприємниці з особливою впевненістю пристосовуються до нових умов ринку праці і за час кризи, викликаної Covid-19, 42% бізнесів, керованих жінками, перейшли на цифрову бізнес-модель. І що пандемія може стимулювати прогрес для жінок в бізнесі, які виявляють характерну здатність до адаптації, незважаючи на численні перешкоди на шляху до успіху. Дніпропетровська ТПП в межах своїх компетенцій допомагає підприємницям пройти цей непростий шлях.

Тренінг «Пошук та перевірка бізнес-ідей»  - став можливістю для бізнес-вумен дізнатися про методи пошуку нових цікавих ідей для розширення своєї справи та способи їх перевірки.

Як зазначила тренер Катерина Вітковська - засновниця маркетплейсу Etsy,  який спеціалізується на міжнародних продажах крафтовых та хендмейд-речей, перш за все треба розглядати ті можливості, які у вас зараз вже є. Це виробничі потужності і те, що на них можна виробляти, спробувати знайти можливу нішу. Тобто, подивитися трохи ширше на те, що ви робите сьогодні. І оцінити, чи можна розширити ринок реалізації, чи можна ці товари експортувати з України і чи готові міжнародні покупці їх купляти. Знайти «своїх» покупців і спрямувати рекламу саме на них, на свою цільову аудиторію.

Також слід пам’ятати: якщо компанія хоче бути успішною завтра, вона вже сьогодні повинна знати, в якому напрямку розвивається ринок. Треба навчитися бачити тренди, які на нього впливають. Дослідження трендів стає одним з ключових інструментів конкурентної боротьби компаній будь-якого розміру. Іншими словами, щоб компанії були успішні «потім», їм «зараз» потрібно знати, в якому напрямку відбувається розвиток ринку, як будуть змінюватися запити, мотивація і переваги споживачів і які інструменти потрібно буде використовувати для досягнення поставлених цілей.

Юлія Павленко - директорка департаменту міжнародних операцій АТ «Укрпошта», ініціаторка проєкту E-Export School, розповіла про те, як ефективно експортувати товари з України та генерувати продажі на найпопулярніших світових маркетплейсах. Це називається електронна комерція і вона дуже швидко зростає в усьому світі. Раніше в Україні не звертали увагу на електронну комерцію в форматі експорту в напрямку В2С. Сьогодні ж доступ до глобальних ринків підприємцям з будь-якого регіону відкривають в інтернеті саме торгові платформи. Тому в Україні даний напрямок також почав розвиватися, але на сьогоднішній  день його відсоток ще малесенький. При цьому в нас є всі можливості для його розвитку: інтернет, платіжні системи, поштовий зв'язок. В світі можна продавати будь-який товар, навіть той, який, як вам здається, нікому не потрібен. В минулому році наші співвітчизники продали за кордон товарів за допомогою міжнародних відправлень в посилках майже на 500 млн. $. Це не якісь великі підприємства. Це малий і середній бізнес, так званий дрібний експорт, тобто відправлення в посилках на замовлення. Куди в основному йде експорт? У США (40% замовлень). Також великими і активними ринками є Британія, Канада, Китай (вони майже на одному рівні). Трохи менше експорту – у Францію, Австралію і Японію. До речі, з Дніпра продають за кордон за допомогою поштових відправлень дуже багато.

Юлія надала підприємницям перелік електронних майданчиків, з яких можна вести продаж своїх товарів, формати логістики, правила митного оформлення товарів і В2С доставки.

Ще один спікер Олег Білоногий - незалежний консультант і продавець на eBay, засновник спільноти Ebay & PayPal Pro — СНД, приділив особливу увагу майданчику eBay: його особливостям, нововведенням, плюсам й мінусам в порівнянні з іншими майданчиками. Учасниці дізналися, як акумулювати ідеї в контексті eBay, як проводити аналіз конкурентів і ніші в цілому за допомогою самого майданчика, формувати стратегію виходу на ринок eBay, асортименту, лімітів і seo, а також розібрали конкретні кейси.

Якщо Ви маєте бажання розпочати свій експортний шлях або вивести його на новий рівень і ви є представником малого або середнього бізнесу,  запрошуємо приєднуватися до навчання, організованого Дніпропетровською торгово-промисловою палатою в рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини, і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Проходьте опитування за посиланням в результаті отримаєте також групові та індивідуальні консультації, які допоможуть розвиватися Вашому бізнесу.
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий