Відвертий діалог з експортерами

відбувся в приміщенні Дніпропетровської торгово-промислової палати та запросив представників бізнесу, влади, митних, фіскальних органів, а також експертів в цій сфері й представників торгово-промислової палати до обговорення та обміну думками щодо існуючих проблем та  перешкод розвитку експорту.

Така зустріч стала можливою завдяки співпраці Дніпропетровської торгово-промислової палати з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ) в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі», що реалізується за підтримки Європейського Союзу.

В своїй вітальній промові президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталій Жмуренко подякував представникам проекту, спікерам, керівництву області, митних і фіскальних органів за те, що знайшли час і прийшли почути бізнес і найголовніше – за готовність дискутувати і відповідати на існуючі питання.

«Ми продовжуємо наполягати на тому, що подібні зустрічі повинні бути регулярними. І в цьому регіональна торгово-промислова палата готова виступати ініціатором, організатором і місцем дискусії» - додав Віталій Жмуренко.

Перший заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олег Кужман запросив бізнес до співпраці в рамках роботи новоствореної Ради з розвитку експорту, куди увійшли, в тому числі і представники торгово-промислової палати, податкової, митниці, ветслужби, інших держорганів, пов'язаних з експортом. Основна мета дорадчого органу, - перш за все, - допомогти бізнесу налагодити нові контакти, максимально швидко отримуючи дозвільні документи та оперативно вирішуючи інші проблемні питання.

«Влада готова до діалогу та робить усе можливе аби зменшити вплив бюрократичних перешкод на підприємців, які хочуть займатися експортом» - зазначив Олег Кужман.

Модератор зустрічі – представник проекту, старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Андрій Бутін, - розповів про можливості та досягнення проекту «Діалог зі сприяння торгівлі», а також презентував результати опитування підприємств, які проводились інститутом з метою визначення основних бар’єрів для торгівлі.

В першій трійці серед перешкод для експорту – непередбачуваність торговельної політики України, недостатній рівень якості транспортної інфраструктури та несприятливе валютне регулювання.

Імпортерам, серед інших, заважають такі чинники, як непрозорість визначення митної вартості товарів, що завозяться; складність митного і податкового законодавства, і знову ж таки несприятливе валютне регулювання.

У засіданні приймали участь заступник начальника Дніпропетровської митниці ДФС Ігор Диба та начальник управління організації роботи Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області Манушак Осипова.

Ігор Диба розповів про можливості, переваги та існуючі на сьогодні недоліки електронної системи «Єдиного вікна», створеної для спрощення процесу та економії часу проходження товару через митницю, відповів на численні запитання підприємців.

До відома: З 1 серпня 2016 року на митниці запроваджена нова система подання документів з оформлення вантажів «Єдине вікно». Відтак митники разом з іншими державними органами, задіяними в контролі імпорту, експорту та транзиту, діють скоординовано із використанням єдиної електронної системи.

Манушак Осипова доповіла про роботу фіскальних органів області, щодо забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів, а також відповіла на низку питань, що стосуються податкового законодавства, запросивши бізнесменів, у разі виникнення запитань, повідомляти своєчасно підрозділи ДФС.

Не менш цікавими та корисними для підприємців виявились презентації київських спікерів. Олексій Дорошенко, - генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської обласної ради, - відповів на запитання присутніх та поділився практичними аспектами виходу української продовольчої продукції до європейських торгівельних мережі, що сформувались на вже наявному досвіді експортерів.

Лев Баязітов, представник заступника Голови Міжвідомчої робочої групи зі спрощення процедур міжнародної торгівлі та логістики в Україні запропонував своє бачення механізму роботи «Єдиного вікна» на митниці, розповів про сучасний стан, проблеми та перспективи реалізації системи.

Загалом у засіданні круглого столу взяли участь майже півсотні  підприємців з Дніпра, Кривого Рогу, Каменського, Павлограду та Жовтих Вод.

Презентації заходу:

Механізм «Єдиного вікна» в морських портах

Бар’єри для торгівлі

Вихід української продукції у європейські торговельні мережі

tl_files/data/curier/Events/2017/February/P1240989.JPG

tl_files/data/curier/Events/2017/February/P1250004.JPG

tl_files/data/curier/Events/2017/February/P1250017.JPG

tl_files/data/curier/Events/2017/February/P1250026.JPG

tl_files/data/curier/Events/2017/February/P1250029.JPG

tl_files/data/curier/Events/2017/February/P1250036.JPG

tl_files/data/curier/Events/2017/February/P1250043.JPG

tl_files/data/curier/Events/2017/February/P1250046.JPG
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий