Умови доступу на ринок ЄС

вкотре обговорювали під час чергового спільного заходу, проведеного Дніпропетровською торгово-промисловою палатою у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій в рамках проекту «Діалог зі сприяння торгівлі», що реалізується за підтримки Європейського Союзу.

Актуальність та необхідність подібних зустрічей щоразу підтверджується високою зацікавленістю бізнесу до чергової події. Не став виключенням і цей семінар. Адже традиційно висока явка представників підприємств засвідчила: рухаємося у вірному напрямку, допомагаючи бізнесу орієнтуватися в сучасних реаліях підготовки продукції до експорту на європейський ринок.

Провідні експерти та консультанти проекту, в числі яких Валерій Пятницький, радник Прем’єр - міністра України; Світлана Зайцева, провідний науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій; Андрій Бутін, старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень політичних консультацій, а також незалежний експерт Віталій Башинський презентували, розповідали, дискутували.

Зважаючи на актуальність питання, говорили про санітарні, ветеринарні та фітосанітарні правила і норми; щодо перешкод, які існують на шляху українських експортерів при виході їх продукції на зарубіжні ринки. Окремо йшлося щодо можливостей для бізнесу завдяки користуванню інструментами сприяння торгівлі через інститут уповноваженого економічного оператора.

Довідково:

Інститут уповноваженого економічного оператора (УЕО) є пріоритетом як для країн ЄС, так і для багатьох інших розвинених країн. Вперше він був впроваджений відповідно до Рамкових стандартів безпеки міжнародної торгівлі Всесвітньої митної організації, прийнятих у 2005 р. На сьогодні УЕО діють в усіх 28 країнах ЄС, США, Швейцарії, Норвегії, Японії, США, Китаї та ін. Зокрема, в ЄС загалом діє понад 13 тис. операторів, у США – майже 11 тис.

Введення інституту УЕО дозволить пришвидшити митні процедури, встановити новий формат взаємодії між митними органами та бізнесом. Законопроектами передбачається, що підприємства, які хочуть отримати статус УЕО за певними параметрами, мають звертатися до митних органів. Далі підприємства повинні виконати низку чітко прописаних процедур, зокрема пройти попередній митний аудит, протягом якого буде перевірено низку показників – від платоспроможності до внутрішньої організації роботи та навчання персоналу.

Підприємство-резидент має право звернутися до митниці для отримання статусу уповноваженого економічного оператора. Статус уповноваженого економічного оператора надається шляхом видачі сертифіката, який визнається на всій митній території України. Підприємству можуть бути видані такі види сертифіката уповноваженого економічного оператора: «на спрощення митних процедур» та «щодо надійності і безпеки», при цьому підприємство самостійно обирає вид сертифіката УЕО, який воно бажає отримати або - обидва види.

tl_files/data/curier/Events/2016/september/P1230324.JPG

tl_files/data/curier/Events/2016/september/P1230328.JPG

За матеріалами Урядового офісу з Європейської інтеграції
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий