Ресурсоефективність в промисловості та готельно-ресторанному бізнесі

Цього разу зацікавлені представники промислових підприємств та готельно-ресторанного бізнесу мали змогу розширити свої знання з питань ресурсоефективного ощадливого виробництва, долучившись до дводенного онлайн тренінгу на тему «Впровадження ресурсоефективного ощадливого виробництва в промисловості та HоReCa», що проходив 27-28 травня 2021р.

Йшлося, зокрема, про глобальні проблеми зростання та принципи розвитку економіки,

ресурсоефективність підприємства, принципи ресурсоефективного виробництва та досвід інших країн для МСП, принципи та приклади обстежень підприємств, ресурсоефективні рішення /методичні підходи до розробки, економіку ресурсоефективності та її реалізацію, концепцію та інструменти ощадливого виробництва, про процеси, де завжди є резерви для заощаджень: холод та вентиляція, опалення.

Онлайн курс базувався на реальних кейсах енергоефективності підприємств різних галузей промисловості: готельно-ресторанному бізнесі, харчовій промисловості, торгівельній сфері, машинобудуванні та хімічній промисловості тощо.

Належне господарювання, заміна вхідних матеріалів, покращення контролю за технологічним процесом, модифікація обладнання, технологічні зміни, переробка та повторне використання, виробництво супутньої продукції, модифікація продукції, - ті рішення, які зроблять використання ресурсів ефективнішими і це, на прикладі конкретних підприємств, демонстрували досвідчені тренери онлайн заходу.

Новаківський Євген Валерійович, к.т.н., доцент теплоенергетичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського, науковий співробітник ІТТФ НАН України, Пилипенко Олексій Юрійович, к.т.н., доцент кафедри теплоенергетики та холодильної техніки НУХТ, Шилович Ігор Леонідович, к.т.н., доцент інженерно-хімічного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського та Сакалош Тарас Васильович, к.е.н., доцент факультету менеджменту та маркетингу КПІ ім. Ігоря Сікорського, наряду із теоретичною інформацією, часто технічного характеру - на прикладі конкретних підприємств показали, як той чи інший процес може буди оптимізований з точки зору ресурсоефективного ощадливого виробництва і як це може відобразитися на економіці підприємства.

Як, наприклад, у випадку із картонно-пакувальним комбінатом, який, запустивши виробництво супутньої продукції, досяг максимально раціонального використання сировини, а економія підприємства на рік склала значну суму.

Також – про джерела тепла, електричної енергії, з детальним аналізом з точки зору вартості, надійності, екологічності, тощо, інструменти ощадливого виробництва, включаючи організаційно-технічні та соціокультурні, спеціальне обладнання для проведення технічних аудитів, техніку візуалізації оперативного управління і багато чого іншого, що може буде взяте на озброєння для впровадження ресурсоефективного ощадливого виробництва на власному підприємстві.

Матеріали навчання + запис вебінару

Навчання організовано Дніпропетровською торгово-промисловою палатою в рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини, і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий