Керуйте ризиками або ризики будуть керувати вами

«Як ризик-орієнтований підхід у менеджменті впливає на втрати та досягнення цілей у бізнесі» - групова консультація на таку тему відбулася 27 липня в онлайн форматі.

Захід організований Дніпропетровською ТПП  в рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини, і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

tl_files/images/content/2021/jul/20210727_1.jpg

До консультації за участі Михайла Левицького, СЕО компанії TMS, коопераційного партнера та офіційного представника в Україні світового лідера в сфері послуг сертифікації, випробувань та технічної експертизи - концерну TÜV SÜD, долучилися майже півсотні малих та середніх підприємств з різних регіонів України.

Чому у менеджменті важливий ризик-орієнтований підхід? Тому що знання і вміння правильно використовувати інструменти даного підходу надають реальну можливість вийти із кризової ситуації, в тому числі, спричиненої наявною пандемією. Тому що проблема мінімізації втрат у нестабільних ситуаціях завжди актуальна для забезпечення стійкості бізнесу.

tl_files/images/content/2021/jul/20210727_3.jpg

Однією з головних умов виходу із кризи є наявність відповідей у бізнесу на питання «Що робити?», «Як це робити?» і «Які наслідки принесуть ті чи інші дії?».

Однією з типових помилок планів по відновленню бізнесу є постановка цілей щодо повернення до докризової ситуації. Чому? Тому що криза вже відбулася. І якщо ми повернемося до того ж бізнес-стану, то в подальшому будемо точно також  уразливі, як і до кризи. Тому, відновлюючи бізнес, необхідно повертатися не в той стан, що був, а наробляти інший, більш стійкий до уражень, завдяки якому можна буде в подальшому правильно реагувати на турбулентність.

tl_files/images/content/2021/jul/20210727_2.jpg

Тому на консультації були опрацьовані питання складання плану по відновленню бізнесу і планування безперервності бізнесу, тобто готовності до управління ризиками при форс-мажорних обставинах. У більшості ММСП немає планів забезпечення безперервності бізнесу. Вони постраждали від COVID-19, не будучи підготовленими до цього, і повинні відновлюватися, не маючи планів відновлення.

Михайло Левицький представив учасникам консультації алгоритм, який необхідно пройти для того, щоб відновити свій бізнес. Зосередив увагу на необхідності швидких кроків реагування. Надав ряд рекомендацій і покрокову інструкцію для «одужання» бізнесу. Розповів, з чого треба починати впровадження планів по відновленню і планів безперервності. Навчив проводити експрес-аналіз і оцінку ризиків.

Спікер також підкреслив, що управління ризиками в даний час є однією із слабо розвинутих компетенцій ТОП-менеджерів компаній. І це треба негайно виправляти. Бо управління ризиками невід'ємне від управління організацією. Ризик-менеджмент є найважливішим елементом процесів прийняття рішень, оптимізації діяльності і створення «вартості» компанії. До управління ризиками треба підходити системно – аналізувати, виявляти і розробляти протидії. Тоді й нестандартні ситуації не виб’ють вас з колії.

tl_files/images/content/2021/jul/20210727_4.jpg

А ми нагадуємо, що COVID-19 Бізнес-клініка м. Дніпра запрошує малі та середні підприємства (МСП) подавати заявки на отримання консультаційної підтримки в рамках «COVID-19 Ваучерів».

Такий ваучер дає представникам бізнесу право на отримання серії профільних консультацій від професіональних досвідчених консультантів. Детальніше – на ресурсі http://www.cci.dp.ua/news-reader-ru/items/covid-19-vaucheri-dlja-malix-v-serednix-pidprijemstv.html
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий