Як підтримують ММСП в Полтавській області

Про це говорили 20 серпня на засіданні Круглого столу за участю представників Полтавської торгово-промислової палати, місцевої влади, державних органів та інституцій-учасників регіональної інфраструктури підтримки та сервісу для бізнесу, бізнес-асоціацій, галузевих експертів, ЗМІ Полтавщини, а також представників Дніпропетровської та Харківської ТПП.

Захід відбувся у форматі онлайн в рамках роботи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІК Харкова та Дніпра ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини, і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

Модератор зустрічі Валентина Вождаєнко, начальник відділу інновацій та розвитку, голова Комітету з питань туризму, культури та інновацій при Полтавській ТПП, зазначила, що Полтавська торгово-промислова палата спрямовує сьогодні чимало зусиль на підтримку роботи підприємців регіону  в умовах пандемії і запозичує досвід Дніпропетровської ТПП в даній діяльності.  Тому долучилася до проєкту  з реалізації ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ, метою якої є надання консультаційної та інформаційної підтримки під час кризи та її економічної складової мікро-, малим і середнім підприємства Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Запорізької, Кіровоградської, Черкаської та контрольованих урядом частин Луганської та Донецької областей.

Про можливості для бізнесу у співпраці з органами міського самоврядування доповів виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук, який акцентував увагу, що місія Асоціації — об’єднати зусилля територіальних громад для спільного вирішення проблем і розвитку територій за рахунок розвитку місцевого бізнесу. Це, наприклад, такі проєкти як «Створення туристичного кластеру Полтавщини», «Школа місцевого самоврядування».

Нещодавно відбувся перший регіональний фестиваль ідей, який об’єднав на одному майданчику керівників громад Полтавщини, кращих фахівців з проєктного менеджменту, потенційних інвесторів. Володимир Микійчук розповів, що в Асоціації навчають представників громади писати проєкти для отримання безповоротних дотацій. Наприкінці липня стартував Бюджет участі Полтавської області-2021, спрямований на підтримку цікавих ідей для реалізації в інтересах громади. І та громада, яка стане переможцем, отримає 600 тис.грн. з облавсного бюджету на фінансову допомогу.

Дуже цікаву інформацію щодо підтримки МСП у Кременчуці надала начальник Управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики Кременчуцької міської ради Людмила Жорняк. Вона розповіла, що Кременчуцька міська рада щільно співпрацює з Кременчуцькою ТПП і надає різноманітну допомогу малому та середньому бізнесу. Особливу увагу міська рада приділяє питанню місцевих податків і зборів. Міська рада підходить до даного питання дуже виважено , щоб не підвищувати ставки від податкових зборів. І це є вагомим кроком для покращення життя громад. Крім того, у Кременчуці вже декілька років використовується пільговий коефіцієнт для оцінки землі. Це дуже значна підтримка для тих підприємців, у яких земля знаходиться в оренді. Також відповідно до закону звільняються від плати за оренду комунального майна ті підприємці, для яких це передбачено законом.

До зустрічі також долучилися в. о. начальника Регіонального відділення Фонду держмайна України по Полтавській та Сумській областях Дмитро Михайленко, який розповів про прозору приватизацію об’єктів державної власності як інвестування з вигодою для бізнесу. Ігор Клименко, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, презентував напрями діяльності Центру. А представники банків презентували банківські програми і проекти, які стануть у нагоді МСБ під час пандемії.

До засідання Круглого столу також долучилась віце-президент Харківської ТПП Інна Каутна, яка розповіла про напрями допомоги бізнесу і закликала підприємців скористатися тими можливостями, що надає ініціатива COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ.

Наприкінці зустрічі відбулася дискусійна панель за участі профільних спеціалістів і підведення підсумків засідання.
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий