Green Ventures: німецький досвід енергоефективності та екології для регіону

Бізнесова делегація Дніпропетровщини на чолі з президентом Дніпропетровської ТПП Віталієм Жмуренком взяла участь у найбільшому в ФРН щорічному міжнародному партнерському форумі в сфері енергетики та технологій захисту навколишнього середовища «Green Ventures», який відбувся наприкінці червня у німецькому місті Потсдам.

Представники десяти компаній та організацій Дніпропетровської області, задіяних в галузі енергоефективності та екології, ознайомилися з досвідом роботи та проектами державних установ, приватних та громадських організацій, наукових установ Німеччини та ще майже 15 країн, в числі яких Польща, Туреччина, Литва, Франція, Японія, Китай, Фінляндія, Бельгія, Італія, Ізраїль, Кіпр, Нігерія, Таджикистан, Гана та інші.

Участь української делегації у заході стала можливою завдяки підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ ГмбХ в рамках реалізації Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яку втілює в регіоні GIZ за дорученням Федерального уряду Німеччини. Дніпропетровська торгово-промислова палата є ключовим партнером Програми на Дніпропетровщині.

Довідково:

З початку квітня 2015 року на базі Дніпропетровської торгово-промислової палати організовано роботу Офісу регіонального радника Програми зеленої економіки Гансйорга Діче.

Дніпропетровською ТПП здійснений аналіз можливостей та планів розбудови напрямів діяльності відповідно до стратегії розвитку системи ТПП України до 2020 року, розроблено портфоліо нових послуг, серед яких одним із найперспективніших визначено розвиток сервісів ДТПП в області екології та енергоефективності.

З грудня 2015 року в активну фазу перейшло співробітництво Дніпропетровської ТПП з підприємствами області в рамках старту реалізації системного проекту Дніпропетровської ТПП «Зелена палата – ініціатива сталого розвитку», www.greenchamber.org.ua, розробленого відповідно до пропозицій бізнесу Дніпропетровщини.

Головні завдання ТПП в рамках даного проекту - посилити потенціал регіональної Торгово-промислової палати, як платформи для побудови ефективного діалогу гравців ринку зелених послуг (провайдерів – надавачів послуг та підприємств - споживачів цих послуг), а також розширити спектр профільних сервісів самої Палати, активно сприяючи просуванню ідей зеленої економіки та формуванню регіонального ринку зелених послуг.

За безпосередньої участі Палати проведені перші установчі засідання Комітету з питань зеленої економіки та реалізації стратегії розвитку Дніпропетровської області та двох із трьох робочих груп: «Практика зелених рішень» та «Просування зеленої економіки», які були сформовані обласною радою у 2015 році.

Станом на травень 2016 року:

Реалізовано 8 демонстраційних проектів з проведення комплексного енергоаудиту на підприємствах металообробної, харчової, транспортної, меблевої, хімічної галузей  Дніпропетровська та Дніпродзержинська (компанії «Фаворит плюс», Фабрика «Прем`єр», ІстБолт, Спецтехноснастка, Дніпропетровський меблевий комбінат, АТП 11231, Велдтек)  із залученням найкращих німецьких та українських експертів та інженерів.

Навчено 16 сертифікованих внутрішніх аудиторів-консультантів з побудови систем енергоменеджменту на підприємствах згідно стандарту ІSO 50001 та проведено семінари-тренінги з розробки та впровадження систем енергоменеджменту, засідання клубу енергоменеджерів для інженерів майже п’ятдесяти підприємств у співробітництві з  ТОВ «Технічні та управлінські послуги» (офіційного представника німецького сертифікаційного концерну «TÜV SÜD»).

У співпраці з Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління навчено 15 сертифікованих фахівців-експертів із поводження з відходами.

8 представників консалтингових компаній - провайдерів зелених послуг та 5 представників Дніпропетровської ТПП взяли участь у інформаційно-освітній програмі «Інноваційні екологічні технології» в німецькому місті Фрайбург федеральної землі Баден-Вюртемберг, організованій GIZза підтримки ТПП Південний Верхній Рейн - лідера у системі торгово-промислових палат Німеччини за якістю надання консультаційних послуг у галузі енергоефективності.

Восени 2015 року на базі Дніпропетровської ТПП проведено два семінари, присвячені досвіду надання зелених консалтингових й інформаційних послуг ТПП регіону Південний Верхній Рейн (ФРН), в яких взяли участь з півсотні фахівців системи ТПТ та підприємств регіону. Німецькими експертами для українських колег було проведено майстер-класи з експрес -енергоаудиту на 4  підприємствах.

В листопаді 2015 року дванадцять фахівців-експертів та понад п’ятдесяти інженерів та фахівців підприємств та установ регіону пройшли навчання згідно методики UNIDO з ресурсоефективного та чистого виробництва.

В ДТПП створено мобільний комп’ютерний клас на десять робочих місць, який Палата активно використовує в навчальному процесі.

При ДТПП створено Комітет провайдерів зелених послуг, до якого входять більше двадцяти п’яти експертів – екологів, енерго- аудиторів та менеджерів, науковців, інженерів з альтернативних джерел та енергоефективного обладнання, обрано керівника Комітету. Ним став Григорій Шматков,директор Центру екологічного аудиту та чистих технологій. Започатковано системний діалог Комітету з профільним департаментом облдержадміністрації.

Дніпропетровська торгово-промислова палата організувала промо-захід щодо практичного втілення зеленої економіки на базі партнера Палати -  ДП «НВО  «Павлоградський хімічний завод». Планується ще кілька промо-заходів для знайомства підприємців із практичними рішеннями підвищення ресурсоефективності та захисту навколишнього середовища, які втілені на виробництвах підприємств регіону.

Протягом 2016 року планується організація низки заходів, присвячених зеленій економіці, розвитку підприємницької діяльності на рівні реалізації конкурентних ідей зеленого бізнесу. Як приклад може стати організація презентації профільних франчайзингових проектів, конкурсу для підприємств регіону, які розробили та вже втілили енергоеффективні рішення.

Окремо планується приділити увагу висвітленню можливостей фінансування екологічних та енергоефективних проектів підприємств області з боку банківських структур, фондів та донорів, знайти джерела фінансування створення комплексу для практичного навчання інсталяторів-інженерів енергоефективного обладнання та альтернативних джерел енергії на базі Дніпропетровської торгово-промислової палати.

Вже працюємо над створенням спеціалізованого «зеленого» порталу та бази компетентних підприємств та організацій, працюючих у сфері енергозбереження, раціонального використання ресурсів, технологій захисту навколишнього середовища.

З липня 2016р. розпочав роботу Центр ресурсоефективності та екології Дніпропетровської торгово-промислової палати, сертифіковані експерти якого готові надавати послуги з:

  • енергоаудиту підприємств та об’єктів;
  • предсертифікаційного консалтингу з побудови систем енергоменеджменту та екологічної безпеки на підприємствах згідно стандартів ISО 50001, ISO 14000;
  • побудови системи управління відходами на підприємствах;
  • проведення корпоративних навчальних заходів;
  • консультаційної підтримки в процесі пошуку технічних рішень підвищення ресурсоефективності та збереження природи, а також пошуку джерел фінансування зелених проектів.

Контакти Центру: тел./факс: (056) 374-94-28, e-mail: greenchamber@dcci.org.ua.

Детальніше: www.cci.dp.ua/proekt-zelena-palata.html.

tl_files/data/curier/Events/2016/july/DSC06577.JPG
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий