Експорт та імпорт товарів в нових для українського бізнесу умовах

Український експорт протягом останніх років переживає складні часи.

Ми втратили найбільший ринок збуту та виробничі потужності для традиційного експорту, кон'юнктура світового ринку також була несприятливою. У зв'язку з цими та іншими факторами обсяги українського експорту значно скорочувалися.

За даними Державної служби статистики, за січень-травень 2016р. український експорт до ЄС зріс на 4,5% порівняно з відповідним періодом минулого року і становив майже 40% від загального експорту країни.

За цей же період імпорт із країн ЄС зріс на 3,3%, що складає 44,6% усього імпорту.

Статистика за перші п'ять місяців дії угоди між Україною та ЄС свідчить, що сальдо торгівлі України із Євросоюзом залишається від'ємним і становить понад 1 млрд дол.

Загальне сальдо зовнішньої торгівлі також є негативним. Імпорт за перші п'ять місяців цього року переважав експорт на 694 млн дол. Минулого року за той самий період експорт хоч і не набагато (на 128 млн дол), але переважав імпорт.

З іншого боку, український експорт зменшується не такими темпами, як минулого року. За січень-травень 2016 року скорочення становило 11,5%, якщо порівнювати із відповідним періодом минулого року. У січні-травні 2015 року загальне скорочення експорту було 34,6%.

За даними Держслужби статистики, експорт до країн СНД становив 20% від загального.

Із них на Росію, - колись головного торговельного партнера України, - припадає 8,8%. Імпорт із РФ становить 12% від загального імпорту. При цьому експорт до Росії скоротився на 36,2%, а імпорт - на 44,2%.

РФ залишається провідним торговельним партнером України, якщо рахувати окремі країни. Але обсяги експорту-імпорту на російському напрямку є на порядок нижчими, ніж обсяги торгівлі із Євросоюзом (як із об'єднанням країн).

Головними статтями українського експорту залишаються метали (3,124 млрл дол., із них чорні метали - 2,714 млрд дол.), продукція рослинного походження (2,934 млрд дол., із них зерно - 2,327 млрд дол.) і продукція машинобудування (1,401 млрд дол.).

Експорт металургії падає (на понад 26% у порівнянні із січнем-травнем 2015 року), а експорт аграрної продукції зростає (на 1,7%).

Головною статтею імпорту залишається продукція машинобудування (2,767 млрд дол.) і паливо - газ і нафта, яких за перші п'ять місяців цього року Україна придбала на 2,4 млрд дол.

Вважати українські товари конкурентоспроможними на європейському ринку зараз, безумовно, дуже важко. В цьому і полягає найбільший виклик, пов’язаний з ЗВТ+ для українського виробника, – зробити свій товар настільки якісним, аби він витримав найжорсткішу конкуренцію. Якщо українські виробники дотримуватимуться норм і правил, як у виробництві, так і у реалізації продукції, вони можуть розраховувати хай поки що на невеликі, але успіхи.

Про це та інше, не менш важливе для підприємців, що ведуть або планують здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, говорили за участю провідного експерта в цій сфері Миколи Ларіна. 

Досвідчений фахівець з питань ЗЕД, керівник проектів Асоціації експортерів і імпортерів «ЗЕД», член Робочої групи з питань «Інкотермс 2010» при УНК МТП, що брав активну участь у перекладі, адаптації до національної термінології правил Інкотермс 2010, а також очолював групу з перекладу та видання в Україні офіційної публікації МТП «Коментар ICC до правил Інкотермс 2010», розповів присутнім про алгоритм дій в роботі з різними країнами та зонами вільної торгівлі (ЄС, Канада, США, країни Азії, Туреччина, Ізраїль тощо). Для присутніх на зустрічі Микола Ларін здійснив покроковий аналіз ризиків при виході з власними товарами на різні ринки збуту; презентував інструменти пошуку покупців на власну продукцію; розповів як діяти з метою дослідження ринків, підготовки необхідної документації, укладання безпроблемних ЗЕД контрактів з урахуванням власних інтересів. 

Учасники семінару, а це представники ТОВ «АСС», ТОВ НУВФ «Прецизіонтруб-Юг», ТОВ «ІК ДКТ Груп», ТОВ «Паллада ТБ», ПП «Релакс», ТОВ «Агротрейдлінк», ПП «Доктор Хелсі», ТОА «Джай-Груп» та інші, отримали практичні поради стосовно роботи в рамках ЗВТ+, режиму генеральних преференцій, щодо існуючих інструментів розвитку бізнесу.

Як правильно укладати зовнішньоекономічний контракт з вигодою для себе. На що звертати увагу. Ризики, основні помилки. Цьому також навчались під час семінару.

tl_files/data/curier/Events/2016/August/P1230258_1.JPG

tl_files/data/curier/Events/2016/August/P1230264.JPG
Нравится новость? Поделись ею!

Вернуться

Добавить комментарий