Щодо видачі санітарних сертифікатів на експорт продукції в Республіці Іран

Звертаємо увагу, що за інформацією Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні, у зв’язку з встановленням системи ТТАС в Організації продовольства та фармацевтики Міністерства охорони здоров’я  та медичної освіти Ісламської Республіки Іран, і в справі здійснення незалежного контролю за процесом видачі санітарних сертифікатів на експорт (код IRC) вищезазначена Організація є єдиним компетентним органом, що забезпечує процес видачі санітарних сертифікатів на експорт харчової продукції, питної води та напоїв, а також фармацевтичної продукції. Компанії-заявники, з метою експорту, мають здійснювати відповідні процедури лише через вищезазначену систему і отримувати код IRC для всіх країн.

Організація ветеринарної медицини Ірану тепер не є компетентною у питані видачі вищезгаданих сертифікатів.

 

Щодо експорту продуктів птахівництва та тваринництва до Держави Катар

За інформацією від Міністерства закордонних справ України, повідомляємо про заходи, пов’язані з експортом м’ясної продукції до Держави Катар, а саме про необхідність отримання попереднього дозволу Міністерства муніципальних справ і екології Держави Катар на імпорт продуктів птахівництва та тваринництва (копія дозволу додається).

Вищезгаданий дозвіл стосується наступних продуктів:

 • яловичини, телятини, буйволятини, верблюжа тини, баранини та будь-яких інших м’ясопродуктів, призначених для вживання людиною, незалежно від їх виду та способу обробки (охолодженого чи замороженого), а саме: цілих охолоджених чи заморожених туш, охолоджених чи заморожених частин туші, фаршу, сосисок, копченого м’яса, бастурми, нагетсів, бюргерів, ковбасних виробів, мортаделли, м’ясних котлет і виробів з тіста та м’ясної начинки, які містять м’ясо згаданих вище тварин;
 • м’яса домашньої птиці (охолодженого, замороженого, цілого чи подрібненого, м’яса у вигляді сирого необробленого фаршу);
 • сирих яєць, а також продуктів, до складу яких входять сирі яйця, що не підлягали жодній термічній обробці шляхом пастеризації, процедурі дезінфекції та не були приготовані будь-яким іншим способом.

Попередній дозвіл не вимагається для наступних продуктів:

 • обробленого та приготованого м’яса птиці, такого як напівфабрикати сосисок, копченого м’яса, нагетсів, бургерів, ковбасних виробів, мортаделли, м’ясних котлет і виробів з тіста та м’ясної начинки, які містять м’ясо птиці, яйця та майонез, для приготування якого використовувалися яйця, що пройшли пастеризацію або дезінфекцію, чи для приготування якого використовувалися яєчний порошок;
 • пастеризовані, дезінфіковані та порошкоподібні яйця, та продукти до складу яких входять пастеризовані, дезінфіковані та порошкоподібні яйця;
 • інші продукти тваринництва, такі як молочні та кисломолочні продукти.

Окрім того, слід зауважити, що як і раніше, необхідна легалізація документів, пов’язаних з експортом продуктів до Держави Катар без пред’явлення дозволу, оскільки він використовується внутрішньо при в’їзді в Державу Катар.

 

Щодо зацікавленості компанії «Ahmad Odeh & Sons Trading Company» у встановленні ділових відносин з українськими підприємствами

tl_files/data/files/For your information/jordan_640.pngЗа повідомленням Посольства України в Йорданії, йорданська компанія «Ahmad Odeh & Sons Trading Company» зацікавлена у встановленні ділових відносин з заводами і компаніями, які виробляють та продають пасажирські автомобілі, шини для невеликих машин, фільтри та акумулятори.

Контактні дані компанії: тел.: +96 265 82-33-30, моб. тел. +96 279 99-99-010, факс: +96 265 82-14-16, e-mail: aos@orange.jo, www.ahmadodehco.com, директор Махер Одех.

 

Щодо можливості інвестування в особливу економічну зону «Парс»

За інформацією Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні особлива економічна зона «Парс», що спеціалізується в енергетичній галузі, розглядається як найбільша особлива спеціалізована економічна зона в світі в сфері енергетики.

Метою її створення є спільна експлуатація газового родовища Південний Парс, площа якого сягає 9700 км², а обсяги запасів природного газу – 450 трлн. Кубічних футів, що складає 6,8% всіх запасів природного газу в світі та 50% газових запасів Ісламської Республіки Іран. Серед основних промислових галузей, що розвиваються в вищезгаданій економічній зоні, слід зазначити наступні напрямки. Наразі діють 15 фаз газопереробки, виробничі потужності яких дозволяють переробляти 470 млн. м³ природного газу щодня, а 9 фаз газопереробки, виробничі потужності яких становлять 283 млн. м³ природного газу, наразі перебувають у стані створення. Функціонують 13 нафтохімічних комплексів з виробничими потужностями 23 млн. тонн на рік, а 26 нафтохімічних комплексів перебувають на стадії будівництва, і їхні виробничі потужності становитимуть 36 млн. тонн на рік. Щорічний експорт з цієї зони складає від 15 до 20 млрд. дол., а обсяги вкладених інвестицій до цього часу склали біля 90 млрд. дол.

Наявність вищезазначених галузей промисловості, а також відповідної інфраструктури створює в достатній мірі певні переваги з метою інвестування в газопереробну й нафтопереробну галузі.

З метою створення більш яскравої картини відносно рівня економічного розвитку та стану середовища бізнесу в особливій економічній зоні «Парс», Посольство надає один примірник книги-путівника про розвиток інвестицій у дану економічну зону. Більш детальна інформація міститься на сайті вищезгаданої економічної зони за посиланням: www.pseez.ir.

 

Щодо можливості постачання харчової продукції в ПАР

За інформацією Посольства України в Південно-Африканській Республіці, південноафриканська компанія «Humeat Import and Export (Pty) Ltd» шукає в Україні постачальників харчової продукції, зокрема: пастеризованого молока, сиру (чедар, гурда), порошкового молока і рослинної олії.

У разі зацікавленості прохання звертатися до відділу зовнішніх зв’язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської ТПП за тел.: (056) 374-94-09 (10, 12), e-mail: members@dcci.org.ua

 

Щодо можливості постачання рослинної олії

В рамках сприяння просуванню вітчизняних товарів на зовнішні ринки повідомляємо, що за інформацією Посольства України в Республіці Таджикистан та Ісламської Республіці Афганістан, компанія «Sament Management LTG» висловлює зацікавленість у налагодженні співпраці з українськими виробниками рослинної олії та звертається з проханням надати детальну інформацію щодо закупівельної вартості даної продукції. Щомісячний обсяг купівлі рослинної олії становить 5 тис. тон.

У разі зацікавленості прохання звертатися до відділу зовнішніх зв’та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської ТПП за тел.: (056) 374-94-09 (10, 12), e-mail: members@dcci.org.ua

 

«Путівник експортера» - новий випуск щоквартального бюлетеня для МСП (квітень, 2017)

Пропонуємо до Вашої уваги новий п'ятий випуск щоквартального бюлетеню «Путівник експортера», який випускає Інститут економічних досліджень та політичних консультацій в рамках Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні»: http://lev.org.ua/ua/articles/Exporter-guide5.html

У випуску Ви знайдете: новини законодавства, новини торговельних партнерів, тенденції світових ринків, індекси цін, цікаві для підприємців заходи, а також «історії успіху» українських експортерів.

Повідомте, будь-ласка, чи корисними є бюлетені, а також про що слід писати у нових випусках: https://goo.gl/forms/hYgcr0ekqnske3733.

 

Бюлетені для малих та середніх підприємств

Шановні представники ділових кіл регіону!

До Вашої уваги Бюлетені для малих та середніх підприємств, які щоквартально випускає Інститут економічних досліджень та політичних консультацій в рамках Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні»: https://goo.gl/Dlbi8Y

 

1). «Путівник експортера» пропонує лаконічно викладені «новини законодавства», «новини торговельних партнерів», «тенденції світових ринків», «індекси цін», цікаві для підприємців заходи, а також «історії успіху» українських експортерів.

2). «Експорт МСП: від А до Я» розкриває поняття, вимоги, документацію, законодавчі зміни тощо, які потрібно знати українським малим та середнім підприємствам, що планують стати експортерами.

3). «Квартальний моніторинг перешкод у розвитку МСП» аналізує головні події кварталу з точки зору полегшення ведення бізнесу або, навпаки, утворення перешкод.

 

Щодо співробітництва України та КНР

До Вашої уваги пропонуємо черговий випуск інформаційного бюлетеню Депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою.

Детальніше

 

Щодо експорту кукурудзи до Республіки Кенія

Відповідно до інформації Посольства України в Республіці Кенія, в результаті проведення додаткових переговорів в рамках виконання домовленостей, досягнутих за результатами візиту торгової місії до Республіки Кенія 3 – 6 грудня 2016р. на чолі із заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговим представником України Микольською Н.Я. уряд згаданої країни ухвалив рішення про здійснення закупівлі 450 тис. тон жовтої кукурудзи в Україні. Загальна сума можливих угод оцінюється експертами у 119 млн. дол. США. Організація вказаної закупівлі має бути здійснена у найкоротші терміни (протягом березня – травня 2017 р.) до можливої появи конкурентних пропозицій від інших країн.

Також, зазначено, що основною вимогою для імпорту кукурудзи до Республіки Кенія є відсутність в ній ГМО та наявність сертифікату ЄС або відповідність вимогам Бюро стандартів Кенії (Kenya Bureau of Standards: https://www.kebs.org).

У разі Вашої зацікавленості прохання звертатися до відділу зовнішніх зв'язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської ТПП за тел.: (056) 374-94-12 (10, 09), e-mail: members@dcci.org.ua

 

Щодо інструкцій з експорту м’ясної продукції до Республіки Ірак

За інформацією Посольства Республіки Ірак в Україні відділ з питань виробництва продукції тваринного походження Департаменту планування і контролю при Міністерстві Сільського Господарства Республіки Ірак доводить нижчевикладене до відома українських підприємств з виготовлення продукції з червоного та білого м’яса:

1). Українська Сторона зобов’язана надавати Іракський Стороні окремі для кожного виду продукції міжнародні ветеринарні сертифікати;

2). Вповноважені представники українських підприємств зобов’язані дотримуватися умов сертифікації скотобоєнь і підприємств з виробництва продукції з білого та червоного м’яса.

 

Щодо змін у податковій, митно-тарифній, нетарифній політиці в Чеській Республіці

Інформуємо, що Посольство України в Чеській Республіці повідомило про наступне.

З 1 січня 2013 р. в Чеській Республіці змінено ставки податку на додану вартість (ПДВ) на продукти харчування, ліки, транспортні послуги – з 14 до 15 %, на промислові товари – з 20 до 21 %.  

З 1 січня 2015 р. знижено ставки податку на додану вартість на ліки, книги та незамінне дитяче харчування з 15 % на 10 %.

На виконання Директиви Ради ЄС № 2011/64/ЄС від 21 червня 2011 року, згідно з якою мінімальний спеціальний податок на сигарети повинен складати 90 євро за 1000 шт. сигарет, з 1 січня 2016 року в Чеській Республіці підвищено споживчий податок (акциз) на 3 чес. крони на 1 пачку сигарет.

У додатку надаємо інформаційно-аналітичну довідку, яка надіслана Посольством України в Чеській Республіці, щодо кон’юнктури товарних ринків і експортно-імпортних цін на основні групи українського експорту до Чеської Республіки та чеського імпорту до України за 2016 рік, згідно з даними Чеського статистичного управління, а також зведені дані в табличній формі.

Додаток 1

Додаток 2

 

Щодо обов'язкової наявності в супровідній документації до товарів, які ввозяться на територію Туркменістану, копії митної декларації, оформленої в країні відправника

Доводимо до Вашої уваги, що відповідно до Митного кодексу Туркменістану, починаючи з 15 лютого 2017 року, при розміщенні ввезених до Туркменістану товарів під митний режим вільного обігу або тимчасового зберігання, поряд з документами, що видаються для підтвердження даних, зазначених у вантажній митній декларації, вводиться вимога про надання копії митної декларації, оформленої в країні відправника.

 

Щодо введення нових правил ввезення певних категорій продовольчих товарів до Катару

За інформацією Посольства України в Державі Катар, Міністерством охорони здоров’я Держави Катар прийнято рішення, відповідно до якого з 1-го березня 2017 р. у країні вводяться нові правила здійснення імпорту окремих категорій продовольчих товарів, зокрема продукції птахівництва (м’ясо свійської птиці та супутні продукти, курячі яйця), а також червоного м’яса (баранина, яловичина).

Згідно з нововведеннями, підприємства-імпортери для ввезення на територію Катару будь-якого виду м’яса або м’ясопродуктів (охолодженого або замороженого), продукції птахівництва (яєць птиці, субпродуктів) зобов’язані отримати попередній дозвіл у Департаменті тваринних ресурсів Міністерства муніципальних справ та екології Держави Катар.

Рішення щодо необхідності отримання спеціального дозволу прийнято за результатами засідання спільної комісії з контролю за якістю харчових продуктів Міністерства охорони здоров’я Катару в якості запобіжного заходу в зв’язку зі спалахом пташиного грипу в Європі та Японії, а також епідеміологічною ситуацією в низці країн-постачальників зазначеної продукції.

Практична реалізація нових вимог буде здійснюватись Міністерством охорони здоров’я у координації з Міністерством муніципальних справ і екології Катару. Контроль за імпортом зазначеної категорії товарів та наявністю дозволів Міністерства муніципальних справ і екології здійснюватиметься в прикордонних пунктах пропуску інспекційними групами Міністерства відповідно до закону Держави Катар № 8 (1990 р.) про контроль за якістю харчових продуктів з поправками, внесеними законом № 4 (2014 p.).

 

Щодо експорту м’ясної продукції до Республіки Ірак

Інформуємо, що за повідомленням Посольства України в Республіці Ірак, з 31.01.2017р. Іракська сторона запроваджує новий порядок ввезення на територію країни м’яса свійської птиці та червоного м’яса.

Згідно з нововведеннями, іноземні підприємства мають подати заявку до Департаменту здоров’я тварин Міністерства сільського господарства та аграрної реформи РІ. Крім того, вони мають забезпечити відвідання господарства іракськими експертами у складі представників Міністерства сільського господарства та аграрної реформи, Міністерства охорони здоров’я, контролюючого органу при офісі Прем’єр-міністра РІ. При цьому, витрати покладаються на потенційного експортера. Після інспекції підприємства іракськими спеціалістами надається безстроковий дозвіл на експорт м’яса на територію Іраку.

Заявки на експорт м’яса до РІ подаються у вигляді листа (англійською або арабською мовою) на адресу Департаменту здоров’я тварин Міністерства сільського господарства та аграрної реформи РІ через Посольство РІ в Україні (e-mail: econiraq@gmail.com). Зокрема, у листі зазначається загальна інформація про підприємство, вказуються контакти для зворотного зв’язку (електронна пошта, телефон), додається копія ветеринарного сертифікату (слово OFFAL прибрати) та характеристики продукції.

Принагідно, надаємо робочі контакти Посольства України в РІ:

 • цілодобовий номер Посольства – (00-964-790) 416-71-52;
 • Тимчасовий Повірений у справах України в Республіці Ірак Кузаков Олександр Олександрович(00 964-782) 302-90-89;
 • електронна адреса Посольства – emb_iq@mfa.gov.ua
 

Щодо постачання м'яса яловичини до Ліванської Республіки

За інформацією Посольства України в Ліванській Республіці представники ліванських бізнес-кіл зацікавлені в постачанні на територію Лівана м'яса яловичини українського виробництва.

У разі зацікавленості щодо постачання вищезазначеної продукції на територію Ліванської Республіки прохання звертатись до відділу зовнішніх зв'язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської ТПП за тел.: (056) 374-94-09 (12, 10), e-mail: members@dcci.org.ua, mes@dcci.org.ua.   

 

Щодо встановлення Єгиптом нових ставок ввізного мита

Інформуємо, що указом Президента Єгипту № 538 від 30.11.2016 року встановлено нові ставки ввізного мита. Підвищення ввізних тарифів у середньому до 40-60% відбулося по 320 товарних групах двох основних типів, серед яких, зокрема, такі товари:

1) меблі і посуд, фарфор, кераміка, килими, вироби зі шкіри, мило, миючі засоби, косметика, ручки та олівці, приймальні пристрої, електричні прилади, пірфуми, шампунь, штучні квіти, прикраси, відеоігри, гребінці, лак для волосся, зубні щітки, дезодоранти, маски для обличчя, ручки, кришталь, ювелірні прикраси тощо;

2) свіжі фрукти, како, шоколад, печиво, хліб і млинці, підсолоджені сиропи і морозиво тощо.

 

АТ «УкрСиббанк» запрошує ознайомитися з перевагами співробітництва з усіх напрямків бізнесу

Генеральний партнер Дніпропетровської торгово-промислової палати АТ «УкрСиббанк» BNP Paribas Group пропонує Вам ознайомитися з перевагами співпраці з усіх напрямків бізнесу.

 • Розрахунково-касове обслуговування без комісій за платежі відправлені у післяопераційний час.
 • Безкоштовний випуск карток та обслуговування рахунків в рамках зарплатно-карткового проекту з можливістю зняття готівки безкоштовно в банкоматах усіх банків на території  України.
 • Вигідні пропозиції для клієнтів з зовнішно-економічною діяльністю.
 • Овердрафти на поточний рахунок без забезпечення за ставкою 19,9% річних.
 • Кредитування вашего бізнесу від 13,9% річних у гривні, від 3,9% річних в іноземній валюті.

Більш детальна інформація доступна за посиланням: http://www.cci.dp.ua/nashi-partneri.html

У разі зацікавленості щодо співробітництва з АТ «УкрСиббанк» BNP Paribas Group  прохання звертатись до менеджерів Регіонального управління в м. Дніпро:

 • Тел.: (056) 770-74-75, моб. 098-549-09-53, моб. 050-665-82-96, e-mail: inna.dizhevska@ukrsibbank.com (Інна Дижевська, регіональний менеджер);
 • Тел.: (056) 770-74-75, моб. 068-735-68-25моб. 050-956-00-27, e-mail: oksana.degtiar@ukrsibbank.com  (Оксана Дегтяр, регіональний менеджер).

Додатки:

Пропозиція до співробітництва від УкрСиббанку

Зарплатно-картковий проект від УкрСиббанку

 

Щодо співробітництва України та КНР

До Вашої уваги пропонуємо черговий випуск інформаційного бюлетеню Депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою.

Детальніше

 

Щодо спеціальної програми бізнес стажувань Міністерства торгівлі США

За інформацією Посольства України в Сполучених Штатах Америки, Міністерством торгівлі США був оприлюднений календар спеціальної програми бізнес стажувань SABIT (Special American Business Internship Training Program) на 2017 рік (додається).

Програма SABIT – є спеціалізованою програмою консалтингової допомоги, обміну професійним досвідом та стажувань Міністерства торгівлі США зі сприяння реалізації економічних реформ, підтримки приватного сектору та підвищення кваліфікації підприємців і державних службовців пострадянських країн. Програма була розроблена в 1990 році Адміністрацією США з міжнародної торгівлі.

Участь вітчизняних експортерів, зокрема представників ІТ, АПК та енергетичного секторів сприятиме розширенню їх подальшої експортної та інвестиційної привабливості.

Більш детальна інформація доступна на веб-сайті Міністерства торгівлі США: http://trade.gov/sabit

Додаток: Календар програми стажувань SABIT

 

ПАТ «Альфа-Банк» запрошує скористатися пропозицією щодо співробітництва з усіх напрямків бізнесу

Генеральний партнер Дніпропетровської торгово-промислової палати ПАТ «Альфа-Банк» запрошує скористатися пропозицією щодо співробітництва з усіх напрямків бізнесу.

ПАТ «Альфа-Банк» пропонує широкий спектр продуктів і послуг:

 • Обслуговування поточної діяльності:

- ведення поточних рахунків в національній та іноземній валюті;
- функціональна і безпечна система дистанційного обслуговування IFOBs;
- послуги з управління ліквідністю (cash-management);
- операції з іноземною валютою (forex, міжнародні платежі, обслуговування кредитів від нерезидентів);

 • Cash & Liquidity Management;
 • Сервіс Alfa-Smart-Pay;
 • Карткові продукти і рішення (зарплатні проекти, корпоративні карти);
 • Інтернет-еквайринг і торговий еквайринг;
 • Розміщення вільних коштів в національній та іноземній валюті (термінові депозити, депозитні лінії, підвищена ставка на незнижуваний залишок по поточному рахунку);
 • Кредитування в формі овердрафту, кредитної лінії, кредиту під заставу депозиту;
 • Факторинг;
 • Документарні операції: акредитиви, гарантії;
 • Авалювання векселів.

Детальніше

 

Спеціальна американська програма ділових стажувань «САБІТ»

Інформуємо, що Спеціальна американська програма ділових стажувань «САБІТ» Міністерства торгівлі США запрошує до участі у конкурсі на стажування «Маркетинг та упаковка продуктів харчування і напоїв»:

 • компанії, що займаються виробництвом упаковки, пакувальних матеріалів або пакувального обладнання для продуктів харчування та напоїв;
 • компанії, які пакують продукти харчування або напої за угодою субпідряду;
 • компанії, які самостійно пакують свою продукцію.

У програмі будуть приймати участь компанії з України, Росії, Молдови, Азербайджану, Грузії та Центранльної Азії.

Дати стажування:  18 лютого - 11 березня 2017 рік.

Документи приймаються до кінця дня 9 грудня 2016 року.

Вимоги до кандидатів:

 • позиція зі значним рівнем відповідальності (управлінці середньої та вищої ланки, особи, які приймають управлінські рішення в своїй компанії або організації);
 • знання англійської мови необов'язкове.

Мета програми: Ознайомлення фахівців з діяльністю американських компаній в сфері упаковки, з нормативно-правовим регулюванням цієї галузі в СШA, стандартами ISO, HACCP, FSSC, брендуванням, маркетингом, зберіганням і доставкою, інноваційними технологіями, обладнанням і послугами в сфері упаковки, а також встановлення ділових відносин, контролем якості, фінансовим управлінням і з принципами ведення бізнесу в умовах ринкової економіки.

Приблизна програма стажування: Групове тритижневе стажування почнеться з теоретичних занять з бізнесу, за чим підуть практичне і теоретичне навчання, візити до американських компаній, асоціацій та урядових організацій.

Стажування фінансується Міністерством торгівлі США:  Програма САБІТ покриває витрати, пов’язані з перелітом з Київа до Стамбула в США і назад; проживання, програму учбових навчань, послуги перекладачів у робочі години; медичне страхування на випадок непередбачувальної необхідності та 400 доларів США на непередбачені витрати на весь період стажування. 

Документи на конкурс: 

1. Анкета з фотографією заповнена російською та англійською мовами;

2. Рекомендаційний лист – російською та англійською мовами.

Всі документини необхідно надіслати електроною поштою на адресу: Nataliia.Shknyeyeva@trade.gov, бажано одним файлом у форматі .pdf до вказаного строку.

Якщо розмір файлу перебільшує 7Mb, документи можна розмістити на одному з наступних файлообмінниках: http://www.dropbox.com; http://www.box.com; http://www.yousendit.com.

У разі виникнення питань прохання звертатися до відділу зовнішніх зв’язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської ТПП за тел.: (056) 374-94-12 (09, 10).

Детальніше

 

Щодо можливостей інвестування у сферу сільського господарства і рибальства Алжиру

Інформуємо, що від Міністерства закордонних справ України надійшла інформація щодо можливостей інвестування у сферу сільського господарства і рибальства Алжиру.

Детальніше

 

Щодо страхування імпорту в Кенії

Інформуємо, що за інформацією Міністерства закордонних справ України, з 01 січня 2017 року для товарів, що імпортуються в Республіку Кенія морським шляхом запроваджується процедура їх страхування з обов’язковим залученням кенійських страхувальних компаній.

За повідомленням ЗМІ Кенії, уряд цієї держави розпочав створення спеціальної групи з питань страхування морських вантажів (Martine Cargo Insurance Task Force), яку очолить заступник Міністра транспорту з питань морських перевезень Н. Карінгіту.

Коментуючи зазначені нововведення, Міністр транспорту Кенії Х. Мачарія, зазначив, що вказані зміни до законодавства Кенії вносяться відповідно до вимог статті 20 Закону Кенії про страхування та закликав імпортерів добровільно розпочати відповідні процедури з 01 листопада 2017 року.

На думку кенійського посадовця, імплементація політики страхування імпортованих вантажів з використанням місцевих страхувальних компаній не тільки сприятиме розвитку відповідного сектору економіки Кенії, але й матиме позитивний вплив на інші сектори економіки цієї країни, а також дозволить створити повні робочі місця та збільшить надходження коштів до бюджету.

За інформацією Державного бюро статистики Кенії, у 2015 році імпорт товарів до Кенії склав 15,7 млрд. дол. США, 90% з яких було застраховано із залученням іноземних страхувальних компаній.

На думку Заступника Міністра транспорту Н. Карінгіту, залучення кенійських компаній до страхування товарів, що імпортуються до країни морським шляхом, дозволить зменшити кількість адміністративних процедур, спростити для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності процедури з розгляду справ, пов’язаних з компенсацією збитків на втрачений товар. Н. Карінгіту запевнила, що відповідні формальності зі страхування будуть легкими, зручними та прозорими.

Міністр транспорту Кенії відзначив, що до 2020 року імпорт товарів до Кенії має сягнути позначки у 20,2 млрд. дол. США, а витрати на страхування товарів, які імпортуватимуться до Кенії морським шляхом складатимуть 280-300 млн. дол. США припадає на страхування приватних транспортних засобів.

 

Щодо співробітництва України та КНР

До Вашої уваги пропонуємо черговий випуск інформаційного бюлетеню Депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою.

Детальніше

 

ПАТ «Альфа-Банк» пропонує ознайомитися з банківським продуктом «кредит під депозит для юридичних осіб»

tl_files/data/files/News/Alfa-Bank-Ukrajina.jpg

Генеральний партнер Дніпропетровської торгово-промислової палати ПАТ «Альфа-Банк» пропонує Вам ознайомитися з таким банківським продуктом як кредит під депозит для юридичних осіб.

Переваги програми співробітництва:

 • кредит під депозит є самим «легальним» зарахуванням коштів на баланс юридичної особи;
 • відсотки з обслуговування кредиту збільшують витрати юридичної особи, тим самим зменшують оподатковуваний прибуток;
 • це вигідно власнику (отримує відсотки) і юридичній особі (отримує фінансування без аналізу фінансових показників);
 • найдешевший і швидкий в отриманні кредит.

Детальніше

 

Щодо отримання Україною дозволу на розширення переліку сільськогосподарської продукції для експорту до Індонезії

За інформацією Ради експортерів та інвесторів при МЗС України Посольство України в Республіці Індонезія спільно з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів провело роботу щодо розширення переліку сільськогосподарських товарів, які дозволені до експорту з України в Індонезію.

Зокрема, до дозволених раніше (пшениці та яблук), було додано 14 типів свіжих ягід, овочів, фруктів, зернових та бобових культур, а також продукцію борошномельно-круп’яної промисловості: цибуля, часник, черешня, картопля, морква, кукурудза, кукурудзяне борошно, ячмінь, овес, жито, житнє борошно, сорго, соя та горох.

Для експорту до Індонезії зазначених типів продукції, походженням з України, обов’язковим є отримання Сертифікату про аналіз (Certificate of Analysis), який видається сертифікованим індонезійською стороною органом - Одеською прикордонною державною контрольно-токсикологічною лабораторією, із зазначенням граничних показників вмісту пестицидів, мікотоксинів, важких металів та бактерій для кожного типу продукції.

 

Щодо змін у податковій, митно-тарифній, нетарифній політиці Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії

Інформуємо, що Посольством України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії надана актуалізована станом за вересень 2016 року (звітний період) інформаційна довідка щодо змін (в тому числі і як результат законотворчої діяльності Європейської Комісії) у податковій, митно-тарифній, нетарифній політиці Великої Британії і Північної Ірландії. Дані зміни могли б мати вплив на українсько-британські торговельно-економічні відносини, кон'юнктуру товарних ринків та внутрішніх цін

Детальніше

 

ПАТ «Альфа-Банк» запрошує скористатися пропозицією щодо укладання форвардних угод

tl_files/data/files/News/Alfa-Bank-Ukrajina.jpg

Генеральний партнер Дніпропетровської торгово-промислової палати ПАТ «Альфа-Банк» пропонує юридичним особам ознайомитися з перевагами форвардних угод.

Детальніше

 

Щодо можливих проблемних питань у торговельно-економічних відносинах з Російською Федерацією

Інформуємо, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запрошує українських підприємців взяти участь у заповненні анкети-опитувальника щодо торговельно-економічних відносин з Російською Федерацією.

Відповідно до графіку засідань Органу СОТ з огляду торговельної політики 28 та 30 вересня 2016 року заплановано проведення першого Огляду торговельної політики Російської Федерації. Огляд торговельної політики членів СОТ (далі - Огляд) є одним із найважливіших видів діяльності цієї міжнародної організації. Метою Огляду є забезпечення прозорості та передбачуваності торговельних режимів членів СОТ, а також сприяння більш повному дотриманню правил та принципів СОТ всіма членами організації.

В рамках підготовки до вищезазначеного заходу Мінекономрозвитку було розроблено анкету-опитувальник стосовно можливих проблемних питань у торговельно-економічних відносинах з Російською Федерацією.

Анкета-опитувальник

 

Інформація для експортерів м'яса великої рогатої худоби, птиці та риби в Саудівську Аравію!

Впроваджено систему «Служба реєстрації іноземних суб'єктів» для спрощення процесу реєстрації та акредитації іноземних виробників великої рогатої худоби, птиці та риби.

Зареєструватися можна за посиланням:

https://frcs.sfda.gov.sa/account/registerAccount.aspx

 

Щодо експорту української молочної продукції до Японії

Інформуємо, що в результаті переговорів з японською стороною за участю представників українського та японського бізнесу була досягнута домовленість щодо скасування запровадженого Японією 2010 року карантину на молочну продукцію та вікриття восени 2017 року (очікувано) японського ринку для молочної продукції українського виробництва.

У разі зацікавленості прохання звертатись до відділу зовнішніх зв’язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської ТПП за тел.: (056) 374-94-12 (10, 09), e-mail: mes@dcci.org.ua з тим, щоб розпочати переговори з японськими партнерами щодо постачання молочної продукції з України (сухе молоко, сироватка, вершкове масло, сири). Відповідні переговори доцільно розпочинати з ключовими у галузі японськими компаніями-трейдерами сільськогосподарської продукції, такими як Marubeni Corporation, ITOCHU Corporation, Sojitz Corporation, MITSUI&CO. LTD., Sumitomo Corporation, Mitsubishi Corporation, які вже мають свої представництва в Україні 

 

Щодо можливостей для малого та середнього бізнесу

Акцентуємо увагу, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України постійно шукає можливості для підтримки малого та середнього бізнесу в Україні. Завдяки зусиллям команди Мінекономрозвитку, українські підприємці мають доступ до багатьох міжнародних програм розвитку бізнесу, через які можна отримати матеріальну та технічну підтримку, доступ до інвестицій, консультації та багато іншого. У тому числі, досить багато проектів направлені саме на МСП в країнах програми Європейського Союзу Східне партнерство.

Фінансовий інструмент для МСП
Якщо ви представник малого (до 50 працівників) або середнього (до 250 працівників) бізнесу, то через цю програму ви можете отримати широке коло фінансових послуг і продуктів для МСП, які збільшать доступність довгострокового фінансування, кредитів, у т.ч. в місцевій валюті, та гарантування кредитів. Програма має серйозну фінансову базу - кошти надаються Європейським банком реконструкції та розвитку, Німецьким державним банком «Кредити для реконструкцій» та Європейським Інвестиційним Банком. Вона діє до 2020 року та має бюджет у 30 млн євро і 250 млн євро інвестицій.
Детальніша інформація є на сайтах самих банків, у спеціальних розділах. Дізнайтеся більше за посиланнями:
http://bit.ly/2aWnFLi
http://bit.ly/2bx319q
http://bit.ly/2beBiWZ

Програма підтримки малого бізнесу в країнах Східного партнерства
Вона має бюджет у 26 млн євро, здійснюється через ЄБРР і діятиме до 2019. Через цю програму ви отримаєте доступ до «ноу-хау», потрібних для розвитку та нарощування свого бізнесу, консультацій для вирішення конкретних бізнес-проблем. Програмою також передбачено залучення міжнародних радників для впровадження найкращих практик управління на підприємствах, які мають потенціал стати майбутніми лідерами ринку.
Більше інформації за посиланням: http://bit.ly/2b10q4K

Проект «Схід Інвест» (East Invest)
Якщо ви підприємець або представляєте організацію, що підтримує підприємницьку діяльність в країнах Східного партнерства, ви можете також долучитися до цього проекту. Він координується консорціумом під керівництвом Асоціації європейських торгово-промислових палат (EUROCHAMBRES). Триватиме проект до 2017 року та має бюджет 14 млн євро.
Більше інформації про проект шукайте за посиланням: http://bit.ly/2bCisyp

Європейський фонд для Південно-східної Європи (EFSE) – Європейський регіон сусідства (ENR)
Якщо ви є власником мікро- або малого підприємства або приватного домогосподарства, то ви можете розраховувати на допомогу фонду. Його бюджет 974 млн євро (підписаних зобов’язань від інвесторів). Через фонд ви можете отримати кредити на сільське господарство, домашню худобу, переробку продуктів сільськогосподарського виробництва, кредити житлового господарства, що надаються через місцеві комерційні банки, мікрофінансові та небанківські фінансові установи.
Шукайте більше інформації про фонд за посиланням: www.efse.lu

Фонд «зеленого» зростання – розширення інструменту інвестування для країн Східного сусідства.
Фонд фінансується Німецьким державним банком «Кредити для реконструкцій» та Європейським Інвестиційним Банком та має бюджет у 13,35 млн євро. Якщо вам потрібні кошти на встановлення енергозберігаючих систем або на перехід на відновлювальні джерела енергії для МСП, приватних домогосподарств та місцевих органів влади, то ви можете розраховувати на фінансування фонду. Він надає кошти мікро- і малим підприємствам та приватним домогосподарствам через місцевих фінансових посередників у Вірменії, Азербайджані, Грузії, Молдові, Україні.
Більше інформації шукайте за посиланням: http://www.ggf.lu

З питаннями щодо останніх двох програм можна звертатися до Оксани Бінзару за адресою м. Київ, вул. Шовковична, 10, офіс 401021 та за телефоном +380 44 290 40 38 або за електронною адресою ukraine@finance-in-motion.com

 

 

Щодо співробітництва України та КНР

До Вашої уваги пропонуємо черговий випуск інформаційного бюлетеню Депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою.

Детальніше

 

 

Щодо можливості інвестування та участі у державних тендерах, оголошених урядом Аргентинської Республіки

Торгово-економічний відділ Посольства Аргентини в Україні має честь повідомити про можливості інвестування та участі у державних тендерах, оголошених урядом Аргентинської Республіки в рамках Програми План Бельграно, спрямованого на розвиток інфраструктури Півночі Аргентини. Обсяг інвестування перевищує 16 млрд доларів США, включаючи 10 млрд на будування доріг та 5 млрд на розвиток залізничного сполучення.

Детальніше

 

 

ПАТ «Альфа-Банк» запрошує скористатися пропозицією щодо співробітництва з усіх напрямків розвитку бізнесу

Генеральний партнер Дніпропетровської торгово-промислової палати ПАТ «Альфа-Банк» пропонує юридичним особам широкий спектр продуктів та послуг.

Детальніше

 

 

Щодо конкурсних торгів в Республіці Узбекистан

Посольство України в Республіці Узбекистан надає інформацію щодо конкурсних торгів, оголошених в Республіці Узбекистан СП ТОВ "Мінгбулакнафта", СП ТОВ "Asia Trans Gas", ТОВ "Шуртанський газо-хімічний комплекс", АТ "AMMOFOS-MAXAM", ТОВ "ЛУКОЙЛ Узбекистан Оперейтинг Компані", Делегація Європейського Союзу в Республіці Узбекистан.

Звертаємо увагу, що детальніше про умови тендерів можна дізнатися за посиланням «за технічним завданням», які є на відповідних сайтах www.sgcc.uzwww.tashkenttender.uz та у повідомленнях підприємств.

Детальніше

 

 

Інформація щодо тендерних конкурсів, які проводяться в Чеській Республіці за проектами міжнародних фінансових організацій

На виконання доручень МЗС України щодо тендерів, які проводяться за проектами міжнародних фінансових організацій (МФО) в Чеській Республіці і в яких можуть взяти участь українські компанії, надаємо інформацію згідно із встановленою формою.

Детальніше

 

 

Щодо імпортного мита на пшеницю м'яких сортів

За інформацією Посольства України в Королівстві Марокко, урядом Марокко прийнято рішення про підвищення з 15 червня по 15 серпня 2016 року мита на ввезення м’якої пшениці з поточних 30% до 65%.

 

 

Щодо змін у податковій, митно-тарифній, нетарифній політиці Великої Британії і Північної Ірландії

Інформуємо, що Посольством України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії надана актуалізована станом за червень 2016 року (звітний період) інформаційна довідка щодо змін (в тому числі і як результат законотворчої діяльності Європейської Комісії) у податковій, митно-тарифній, нетарифній політиці Великої Британії і Північної Ірландії. Дані зміни могли б мати вплив на українсько-британські торговельно-економічні відносини, кон'юнктуру товарних ринків та внутрішніх цін.

Детальніше

 

Щодо актуальних та проблемних питань у співробітництві з низкою зарубіжних країн

За ініціативи Офісу з просування експорту При Мінекономрозвитку, в рамках підготовки до засідань Спільних міжурядових комісій з питань економічного співробітництва, що будуть проводитися у другому півріччі 2016 року, прохання надати актуальні та проблемні питання у співробітництві з низкою країн згідно списку нижче:

 • Азійсько-тихоокеанський регіон (Японія, Республіка Корея, Сінгапур, Індонезія, Малайзія, В'єтнам і ін.);
 • Республіка Польща;
 • Республіка Казахстан;
 • Республіка Білорусь;
 • Країни Середнього та Близького Сходу (ОАЕ, Катар, Йорданія, Кувейт, Саудівська Аравія, Ліван, Ізраїль і ін.);
 • Країни Магрибу/Північної Африки (Єгипет, Алжир, Туніс, Марокко і ін.).

Для цього необхідно заповнити анкети (додаються до листа) для актуалізації проблем, з якими має справу Ваше підприємство при здійсненні зовнішньоторговельних відносин з відповідними країнами.

Довідки та консультації за тел.: (056) 374-94-12 (10)mes@dcci.org.ua, відділ зовнішніх зв’язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської торгово-промислової палати.

Додатки:

Анкета 1

Анкета 2

Анкета 3

Анкета 4

Анкета 5

Анкета 6

 

Волонтерський проект «Українське торговельне представництво в Китаї»

Інформуємо, що з'явився унікальний портал, який полегшить вхід українських експортерів на китайський ринок. 

Волонтерський проект «Українське торговельне представництво в Китаї» (http://uatmic.com) створили українські студенти, що вчаться у Чжецзянському університеті в Китаї.

Метою проекту є надання українським експортерам простого і зручного способу встановлення контактів з китайськими партнерами та подолання мовних бар'єрів.

Представництво надаватиме можливість українським експортерам безоплатно розміщувати інформацію з пропозиціями товарів та послуг. Ці пропозиції будуть безоплатно перекладатись на китайську мову.

Пропозиції китайських партнерів також будуть безоплатно перекладатись на українську мову та розміщуватись на сайті.

Крім каталогів з пропозиціями українських та китайських підприємців сайт містить інформацію про Україну, Китай, організації сприяння діловому співробітництву у Китаї, державні органи Китаю, Посольство та консульства України у КНР, перелік передових технологій, що стимулюються до імпорту в Китай, а також іншу корисну інформацію.

На даний час Україна не має офіційного торгового представництва в Китаї.

 

Щодо поширення українсько-узбекських бізнес-відносин

Інформуємо, що з метою проведення планомірної та масштабної роботи по збільшенню експорту узбекської продукції, а також залучення максимальної кількості узбекських виробників в експортну діяльність в Узбекистані був створений перший національний експортно-орієнтований торговельний майданчик «UzTrade», заснований на досвіді провідних світових брендів у сфері електронної комерції, який покликаний допомогти виробникам у просуванні своєї продукції на зовнішні ринки (http://tradeuzbekistan.com).

Основним і пріоритетним завданням даного майданчика є просування узбекської продукції на іноземні ринки шляхом зміцнення впізнання бренду узбекської продукції, збільшення географії співробітництва, розширення ділових кіл і поліпшення бізнес-середовища в цілому.

«UzTrade» - це система, яка являє собою зручну платформу для взаємодії виробників-експортерів із зовшіньоторговельними компаніями і покупцями, надаючи можливість ведення переговорів і укладання угод в режимі реального часу. Торговий майданчик призначений для об'єднання на одному майданчику узбекських компаній-виробників, які здійснюють експорт продукції за межі Республіки Узбекистан.

Зпоміж головних переваг роботи з даним торговим майданчиком є такі: наявність великого асортименту товарів, призначених для експорту; 24-годинний моніторинг запитів і постійний консалтинг; простий і зручний інтерфейс; велика кількість корисної інформації для розвитку бізнесу; міжнародний домен і т.і.

 

Щодо правил реєстрації підприємств в Арабській Республіці Єгипет

З метою інформування надаємо копію рішення Міністерства торгівлі та промисловості Арабської Республіки Єгипет від 2015 року № 992 щодо правил реєстрації підприємств, що можуть експортувати свою продукцію на єгипетський ринок.

Також інформуємо, що 9 березня ц.р. Єгипетська сторона презентувала офіційний веб-сайт (http://www.goeic.gov.eg/en/index_r.asp) для он-лайн реєстрації підприємств згідно з рішенням № 43/2016. На згаданому ресурсі також доступні додаткові роз’яснення (англійською мовою) щодо переліку документів, необхідних для реєстрації підприємств-експортерів, порядку їхнього засвідчення/легалізації, мови документів, а також вимоги подавати єгипетській стороні після он-лайн реєстрації оригінали документів тощо.

Детальніше

Перелік продукції, імпорт якої обумовлюється реєстрацією підприємства виробника

 

Спеціальна американська програма ділових стажувань «САБІТ»

Інформуємо, що Спеціальна американська програма ділових стажувань «САБІТ» Міністерства торгівлі США запрошує до участі у конкурсі на стажування «Упаковка і маркетинг»:

 • компанії, що займаються виробництвом упаковки, пакувальних матеріалів для продуктів харчування або напоїв;
 • компанії, які пакують продукти харчування або напої за угодою субпідряду;
 • компанії, які самостійно пакують свої продукти харчування або напої.

У програмі будуть приймати участь компанії з України, Росії, Молдови, Азербайджану та Центранльної Азії.

Дати стажування:  22 жовтня - 12 листопада 2016 рік.

Документи приймаються до кінця дня 1 липня 2016 року.

Вимоги до кандидатів:

 • від 3 років досвіду на керівній посаді;
 • керівна посада у своїй компанії;
 • володіння англійською мовою не є обов'язковим.

Мета програми: САБІТ  надає можливість учасникам ознайомитися з галуззю та її регулюванням, встановити контакти  для подальшої ділової співпраці, дізнатися про іноваційні технології, обладнання та послуги, а також  отримати знання про про ринкові бізнес методи.

Приблизна програма стажування: Групове тритижневе стажування почнеться з тижня теоретичних занять, до яких можуть входити семінари з нормативів, законодавства, стандартам, сертифікації,  розробленню бізнес планів, міжкультурним комунікаціям та перемовинам, а також управлінням бізнесом і асоціаціями. Далі учасникі відвідають  американські компанії, що працюють в різних сферах упаковки та маркетингу та зустрінуться з представниками галузевих асоціацій.

Стажування фінансується Міністерством торгівлі США:  Програма САБІТ покриває витрати, пов’язані з перелітом з Київа до Стамбула в США і назад; проживання, програму навчання, послуги перекладачів у робочі години; медичне страхування на випадок непередбачувальної необхідності та 400 доларів США на весь період стажування. 

Документи на конкурс: 

1. Анкета з фотографією заповнена російською і англійською мовами;

2. Копія першої сторінки закордоного паспорту;

3. Лист-рекомендація  (обов'язковий переклад англійською мовою).

Всі документини необхідно надіслати електроною поштою  на  адресу: Nataliia.Shknyeyeva@trade.gov, бажано одним файлом у форматі .pdf до вказаного строку.

Детальніше
 

Дніпропетровщина: економічний потенціал та культурна спадщина

Вийшов з друку черговий номер журналу Польсько-Української Господарчої Палати «eDIALOG», в якому розміщена іміджева стаття про економічний потенціал та культурну спадщину Дніпропетровської області. 

Детальніше

 

 

ПриватБанк пропонує банківському співтовариству використовувати мікрофінансування для реальної підтримки малого бізнесу

ПриватБанк готовий виступити модератором широкого обговорення банківським співтовариством перспектив і принципів розвитку ринку та сервісів мікрофінансування, оскільки вважає цей ринок ключовим для підтримки малого бізнесу та самозайнятості в країні. Про це повідомив керівник напрямку «Малий і середній бізнес» ПриватБанку Олександр Ніколенко. За його словами, сучасний технологічний формат фінансування бізнесу за допомогою технологій краудфандінгу та краудлендінгу дозволить Україні вже протягом цього року залучити для підтримки підприємництва понад 20 млрд грн і забезпечити понад 1 млн нових робочих місць.

«Завдяки новим сервісам мікрокредитування велика кількість тих, хто через зміни в економіці не може знайти роботу в традиційних галузях, спробують створити власний бізнес, щоб утримувати себе та сім’ю, – говорить Олександр Ніколенко. – Максимальна сума підприємницького кредиту сьогодні – до 300 тис. грн, і тут найважливіше питання в зручності доступу до кредиту. Якщо для отримання кредиту потрібно заповнити купу паперів, це не спрацює. А головне завдання сервісів «народного» кредитування – це консультаційна підтримка учасників проекту на всіх етапах його реалізації».

Нагадаємо, сьогодні Національний банк України підтримав розвиток у країні нових сучасних інструментів і запропонував банківському співтовариству знайти консолідоване рішення для роботи з P2P-кредитуванням, яке не створить перешкод для розвитку цього перспективного напрямку фінансового ринку.

«Онлайн-сервіси взаємного кредитування фізичних осіб, а також платформи зі збору фінансування для підприємств отримали широкий розвиток у світі. На сьогоднішній день світовий обсяг такого кредитування оцінюється в $ 64 млрд, а в 2020 році, за оцінками аналітиків Morgan Stanley, може досягти $ 300 млрд», – зазначила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Тільки за перші три тижні після запуску сервісу «Кредити українському бізнесу» (КУБ), першої в Україні платформи «народного» кредитування малого бізнесу, гроші на розвиток бізнесу отримали 36 підприємців на суму понад 13 млн грн. Вперше в сучасній українській історії гроші на розвиток справжнього малого бізнесу – невеличких магазинів, сімейних кафе, пралень і СТО – дають звичайні люди, які користуються послугами цих же магазинів або пралень.

 

 

Щодо участі в міжнародних навчальних програмах для розвитку приватного сектора: Стратегія розвитку приватного сектора та Стратегічне управління бізнесом

Шведське агентство з міжнародного розвитку SIDA оголосило про новий набір щодо участі в міжнародних навчальних програмах для розвитку приватного сектора в 2016 році: "Стратегія розвитку приватного сектора" (Private Sector Growth Strategies, PSGS) для державних службовців вищої ланки та представників організацій з підтримки бізнесу і "Стратегічне управління бізнесом" (Strategic Business Management, SBM) для керівників та топ-менеджерів малих або середніх підприємств.

Програми включають тритижневі тренінги в Швеції, додаткові регіональні та національні семінари, а також широкі можливості для роботи з мережею шведських національних, регіональних підприємств і організацій.

Професійне володіння англійською мовою є обов'язковою вимогою для участі у зазначених програмах.

Останній термін подачі документів2 травня 2016 р. Детальні умови участі у програмах знаходяться за посиланням: www.privatesectordevelopment.se.

Контактна особа зі шведської сторони – Макс Лундгрен, директор програми (тел.: +46 08 6980600, e-mail: psd@sipuweb.se).

З метою підтримки підприємств-членів Дніпропетровська торгово-промислова палата готова надати сприяння у заповненні форми заявки на участь.

У разі зацікавленості прохання звертатись до відділу зовнішніх зв’язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської ТПП за тел.: (056) 374-94-12 (10, 09), e-mail: mes@dcci.org.ua.

Форма заявки на участь у програмі Стратегічне управління бізнесом (SBM)

Форма заявки на участь у програмі Стратегія розвитку приватного сектора (PSGS)

 

 

Щодо обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції до Нігерії

Інформуємо, що з огляду на зниження ціни на нафту, продаж якої забезпечував до 85% загальних надходжень до державного бюджету Нігерії, адміністрація Президента М.Бухарі вживає низку заходів з метою виведення економіки країни із нафтозалежного стану.

Пріоритетним напрямком розвитку країни обрано саме сільське господарство. У зв'язку з цим, активно реалізується стратегія розвитку галузі. Зокрема, були вжиті заходи щодо захисту внутрішнього ринку від імпорту готової сільськогосподарської продукції (відповідно до "Переліку товарів, що заборонені до імпорту" (Import Prohibition List, надається у додатку). Посилання на оригінал документу: https://www.customs.gov.ng/ProhibitionList/import.php.

Окрім цього, слід також зазначити, що у контексті заходів, спрямованих на стабілізацію на валютному ринку, забезпечення ефективного використання іноземної валюти та максимальної вигоди від товарів і послуг імпортованих до Нігерії, Центральний Банк Нігерії (CBN) Директивою від 23.06.2015р. (надається у додатку) заборонив доступ до валютних ринків країни низці імпортерів, у тому числі імпортерам певних видів готової сільськогосподарської продукції.

На думку CBN, такі дії мають на меті заохочення місцевого виробництва товарів, оскільки імпортери втрачають доступ до внутрішнього ринку "форекс" і не зможуть купувати валюти для розрахунку за кордоном.

Як вважає CBN, імпортерам доведеться використовувати власні ресурси на паралельних ринках або купувати валюту на комерційних роздрібних ринках всередині Нігерії для розрахунку за імпорт.

За інформацією представників ділових кіл Нігерії, більшість компаній-імпортерів наразі дійсно призупинили свою діяльність у зв'язку з такою агресивною політикою NCA та CBN.

Детальніше

 

 

ПриватБанк допоможе клієнтам брати участь у держзакупівлях

ПриватБанк запустив для корпоративних клієнтів новий сервіс, що дозволить в автоматичному режимі отримувати інформацію про плановані закупівлі державних органів. Налаштувати отримання інформації про державні тендери можна в ПриватМаркеті за декілька кліків – вибравши категорію, тип підприємств або ключові слова оголошень, що банк буде надсилати на електрону пошту клієнта.  

ПриватБанк нагадує, з 1 квітня, згідно із законодавством України, державні органи та підприємства всіх рівнів повинні здійснювати практично всі свої закупівлі через електронні майданчики. У лютому ПриватБанк запустив безкоштовний торговий майданчик ПриватМаркет, що дозволить компаніям і підприємцям надавати свої товари та послуги й напряму брати участь у тендерах, у тому числі в державних закупівлях.

Міністерство економічного розвитку й торгівлі своїм наказом № 626 авторизувало для проведення державних закупівель електронний майданчик ПриватМаркет, оператором якого виступає ПриватБанк. Окрім того, ПриватБанк підключився до системи державних закупівель ProZorro, що дозволить корпоративним клієнтам банку брати участь у тендерах, що проводяться на цій платформі.

Відеоінструкрукція про те, як брати участь у тендерах ProZorro на ПриватМаркеті, – тут. Як підписатися на розсилку з тендерів, можна дізнатися в цьому ролику. Більш детальну інформацію про можливості участі в держзакупівлях можна отримати в Центрі технічної та юридичної підтримки учасників державних тендерів: info@privatmarket.ua.

 

 

Щодо можливої участі представників бізнесу в курсах, що проводить Агентство з міжнародного співробітництва Ізраїлю МАШАВ

Інформуємо, що в рамках посилення співробітництва між Україною та Державою Ізраїлем ТПП України має можливість запросити зацікавлені організації до участі у курсах, що проводить Агентство з міжнародного співробітництва Ізраїлю МАШАВ.

Діяльність МАШАВ спрямована на розвиток сільського господарства, підприємництва, туризму, охорони здоров’я, високих технологій.

Детальний перелік курсів та вимоги до потенційних кандидатів можна знайти за електронною адресою: http://mfa.gov.il/MFA/mashav/Courses/Pages/default.aspx. Курси проводяться в Ізраїлі або Україні як англійською, так і російською мовами та тривають від 5 днів до 2 тижнів.

Звертаємо увагу, що МАШАВ повністю або частково відшкодовує витрати на участь у даних ресурсах.

У разі зацікавленості прохання звертатись до відділу зовнішніх зв’язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської ТПП за тел.: (056) 374-94-12 (10, 09), e-mail: mes@dcci.org.ua

Детальніше

 

 

В Україні затверджені правила виробництва органічної продукції

Кабінет міністрів України своєю постановою №241 від 30 березня 2016 року затвердив правила виробництва органічної продукції.

В пояснювальній записці до документа, опублікованого на Урядовому порталі, йдеться про те, що даним нормативно-правовим актом регулюються правові, економічні, зоотехнічні та соціальні основи виробництва зазначеної продукції фізичними або юридичними особами. Також нормовані вимоги щодо утримання, випасу, лікування, годівлі тварин і виробництва відповідної органічної продукції (сировини) тваринного походження.

«Затвердження детальних правил сприятиме збільшенню обсягів виробництва, насиченню внутрішнього ринку високоякісними продуктами харчування, поглибленню інтеграції українського аграрного виробництва на ринок ЄС та світові ринки в цілому», - наголошується в постанові.

Крім цього, введення зазначених правил сприятиме застосуванню ощадних технологій при виробництві органічної продукції тваринного походження і, як наслідок, суттєво зменшиться антропогенне навантаження на навколишнє середовище, значно покращиться екологічна ситуація і збережеться біорізноманіття.

Інформація підготовлена за матеріалами сайту www.agronews.ua.

 

 

Спеціальна американська програма ділових стажувань «САБІТ»

Інформуємо, що Спеціальна американська програма ділових стажувань «САБІТ» Міністерства торгівлі США розробила програму «Інновації та ефективність в агробізнесі» для 18 фахівців в даній галузі з Євразії, яка відбудеться у період з 13 серпня по 03 вересня 2016 року.

В рамках програми САБІТ пройшли успішне навчання понад 6000 менеджерів і вчених з країн Євразії, Південної Азії, Північної Ірландії, Латинської Америки, Африки та Близького Сходу. САБІТ надає учасникам можливість познайомитися з галуззю і її регулюванням, встановити контакти для подальшого ділового співробітництва, дізнатися про інноваційні технології, обладнання та послуги, а також отримати знання про ринкові бізнес методах.

Під час програми будуть висвітлюватися такі теми як: агрохімікати, рослинництво, тваринництво, переробка, маркетинг і дистрибуція продукції, постачання насіння, а також обладнання для сільського господарства.

Кандидати, які подають заявки на участь повинні займати посаду зі значним рівнем відповідальності і мати значний досвід роботи у даній галузі. Програма буде проходити англійською мовою з синхронним перекладом на російську. Учасники повинні вільно говорити або англійською, або російською мовою.

Анкети на конкурс приймаються до 29 квітня 2016 року.

Для здобувачів з України повний комплект документів, бажано одним файлом у форматі .pdf. (Анкета з фотографією, рекомендаційний лист та копія першої сторінки закордонного паспорта) необхідно відправити в електронному вигляді на e-mail: mes@dcci.org.ua, відділ зовнішніх зв’язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської торгово-промислової палати.

Довідки за тел.: (056) 374-94-12 (10, 09).

Детальніше

 

 

Щодо змін у податковій, митно-тарифній, нетарифній політиці Великої Британії і Північної Ірландії

Інформуємо, що Посольством України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії надана актуалізована станом за березень 2016 року (звітний період) інформаційна довідка щодо змін (в тому числі і як результат законотворчої діяльності Європейської Комісії) у податковій, митно-тарифній, нетарифній політиці Великої Британії і Північної Ірландії. Дані зміни могли б мати вплив на українсько-британські торговельно-економічні відносини, кон'юнктуру товарних ринків та внутрішніх цін:

 • оголошено про започаткування урядових консультацій з питань організації контролю за обігом тютюнової продукції та ліцензування виробників та постачальників тютюнових виробів до Сполученого Королівства - https://www.gov.uk/government/consultations/tobacco-illicit-trade-protocol-licensing-of-equipment-and-the-supply-chain
 • введено в дію законодавчу норму щодо зобов'язання міжнародних корпорацій, які зареєстровані чи мають філіали в Сполученому Королівстві, щороку надавати до Державного департаменту з питань податків та зборів фінансово-податкові звіти про діяльність корпорації в усіх державах, де вказаний суб'єкт підприємницької діяльності має філіали чи дочірні структури - http://www.gov.uk/government/publications/country-by-country-reporting-updated;
 • змінено порядок розрахунку гербового збору земельного податку, який стягується при укладанні угод купівлі-продажу нежитлових приміщень та будівель, які мають як житлові, так і не житлові приміщення - http://www.gov.uk/government/publications/stamp-duty-land-tax-reform-of-charging-provisions-for-non-residential-property;
 • оголошено про законодавче закріплення зменшення корпоративного податку в 2020 фінансовому році до 17% (наразі становить 18%), що дозволить полегшити фіскальний тягар для суб'єктів господарської діяльності на загальну суму 120 млн. фунтів стерлінгів - https://www.gov.uk/government/publications/corporation-tax-to-17-in-2020;
 • оголошено про застосування Державним департаментом з питань податків та зборів з 16 березня 2016р. низки заходів, спрямованих на уникнення подвійного оподаткування, яке виникає при використанні суб'єктами підприємницької діяльності т.зв. гібридних фінансово-трансферних операцій - https://www.gov.uk/government/publications/corporation-tax-anti-hybrids-rules/corporation-tax-anti-hybrids-rules.

 

 

Щодо Єгипетських кваліфікаційних вимог для компаній, що працюють в сфері Підключених до Мережі Фотоелектричних Систем

Комерційним відділом Посольства Арабської Республіки Єгипет надана інформація, що стосується Єгипетських кваліфікаційних вимог для компаній, що працюють в сфері Підключених до Мережі Фотоелектричних Систем, яка підготовлена Управлінням Нових і Відновлюваних Джерел Енергії Єгипту (NREA), яке є частиною Міністерства Електроенергії і Енергетики Єгипту.

Детальніше

 

Єдиний державний портал адміністративних послуг для експортерів на сайті Мінекономіки

пропонує користуватися новим розділом, що дозволяє експортерам отримувати ряд адміністративних послуг. Для кожної послуги можна отримати: опис (включно зі строком надання, підставами для відмови, порядком оскарження), перелік необхідних для подачі документів (з роз’ясненнями і шаблонами - за необхідності), місце отримання послуги. Для користування сервісом необхідно пройти безкоштовну реєстрацію. Перелік наявних послуг онлайн: https://www.poslugy.gov.ua/info/services/bylifesituation/101

 

 

Щодо діяльності Українського Центру Консультування та Інформації UCCI

Інформуємо, що Український Центр Консультування та Інформації UCCI, який вже більше 10 років успішно веде свою діяльність та володіє, крім головного офісу в Києві, представництвами в ОАЕ, Нігерії та Ємені, готовий поділитися з українськими компаніями своїм досвідом. В сферу діяльності Центру входять консалтингові послуги, допомога в реєстрації компанії у ВЕЗ, надання робочого простору в Бізнес-Центрі в Дубаї. Також Центр займається організацією ділових поїздок на топові події в різних індустріях.

Детальніше: http://ucci-mena.org

У разі зацікавленості прохання звертатись до відділу зовнішніх зв’язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської ТПП за тел.: (056) 374-94-12 (09), e-mail: mes@dcci.org.ua

 

 

Щодо експорту та транзиту українських товарів до Російської Федерації

До Торгово-промислової палати України надійшла пропозиція від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України стосовно надання українськими підприємцями проблемних питань експорту та транзиту до Російської Федерації, які, в свою чергу, розглядатимуться під час чергового засідання Робочої групи в рамках Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку України.

Питання прохання надавати на електронну адресу відділу зовнішніх зв’язків на інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської торгово-промислової палати mes@dcci.org.ua. Довідки та консультації за тел.: (056) 374-94-13 (12).

 

 

Надання пропозицій за результатами засідання Українсько-Іранської ділової ради

Повідомляємо про те, що під час нещодавно проведеного засідання Українсько-Іранської ділової ради, що відбулося в Києві в Торгово-промисловій палаті України, йшлося про те, що інтерес українського бізнесу до Ірану чималий, у тому числі у сфері машинобудування. Іран - великий ринок для українських промислових підприємств: нафтодобувних, нафтохімічних, авіабудівних, транспортних.

Частка Ірану у загальному обсязі української зовнішньої торгівлі за підсумками 11 місяців 2015 р. становила 0,75%. У січні - листопаді 2015 р. Іран посідав 18-те місце серед країн світу за обсягами українського експорту, а також 7-ме - за розміром позитивного сальдо у зовнішній торгівлі України. Основу українського експорту до Ірану продовжували складати сільськогосподарська продукція та харчові товари - їх частка перевищила 84,1%. Базовими товарами традиційно залишаються зернові культури (кукурудза та пшениця), обсяг продажу яких до Ірану за 11 місяців 2015 р. перевищив 110 млн. дол. США, насіння та плоди олійних рослин (понад 149 млн. дол. США), а також жири й олії тваринного та рослинного походження (близько 138 млн. дол. США).

Що стосується українського імпорту з Ірану, то його основна частка припадає на фармацевтичні товари та продукти харчування (продукти переробки овочів, їстівні горіхи та плоди, цитрусові).

Саме з метою встановлення нових коопераційних зв’язків та зміцнення вже існуючої співпраці дніпропетровського бізнесу з іранською стороною, Дніпропетровська торгово-промислова палата працює над оновленням бази актуальних пропозицій щодо розвитку співробітництва підприємств регіону з іранськими партнерами.

Пропозицію в довільній формі (бажано з перекладом на англійську мову) прохання не пізніше 10 березня 2016р. надавати до відділу зовнішніх зв’язків та інвестицій УЗЕЗ електронною адресою mes@dcci.org.ua. Довідки та консультації за тел.: (056) 374-94-13 (12).

 

 

Щодо надання проблемних питань українсько-узбецького співробітництва

З метою інтенсифікації торговельно-економічних відносин між Україною та Республікою Узбекистан Міністерство економічного розвитку і торгівлі України опрацьовує питання проведення спільного засідання Групи високого рівня з питань взаємної торгівлі між Україною та Республікою Узбекистан.

З огляду на зазначене, прошу надати в стислі терміни інформацію щодо проблемних питань українсько-узбецького співробітництва, які доцільно винести на розгляд засідання Групи, на електронну адресу: members@dcci.org.ua, тел./факс: (056) 374-94-09 (12), відділ зовнішніх зв’язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської торгово-промислової палати за наступною формою:

№ п/п

Актуальні питання співробітництва між Україною та Узбекистаном

Сучасний стан співробітництва із зазначеного питання

Позиція Української сторони

Пропозиції щодо вирішення

 

 

Щодо українсько-іранського співробітництва

Відповідно до інформації Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні нещодавно в Ірані діє нова форма фітосанітарного сертифікату для здійснення експорту сільськогосподарської продукції Ісламської Республіки Іран за межі країни. Попередня форма зазначеного документу чинна до 30 травня 2016 року.

Детальніше

 

 

Щодо надання проблемних питань українсько-узбецького співробітництва

З метою інтенсифікації торговельно-економічних відносин між Україною та Республікою Узбекистан Міністерство економічного розвитку і торгівлі України опрацьовує питання проведення спільного засідання Групи високого рівня з питань взаємної торгівлі між Україною та Республікою Узбекистан.

З огляду на зазначене, прошу надати в стислі терміни інформацію щодо проблемних питань українсько-узбецького співробітництва, які доцільно винести на розгляд засідання Групи, на електронну адресу: members@dcci.org.ua, тел./факс: (056) 374-94-09 (12), відділ зовнішніх зв’язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської торгово-промислової палати за наступною формою:

№ п/п

Актуальні питання співробітництва між Україною та Узбекистаном

Сучасний стан співробітництва із зазначеного питання

Позиція Української сторони

Пропозиції щодо вирішення

 

 

Щодо українсько-єгипетського співробітництва

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України було надано копію рішення Міністра торгівлі та промисловості Арабської Республіки Єгипет № 992/2015, яке було оприлюднено 31.12.2015р. в «Єгипетських фактах»/Урядовому бюлетені щодо правил реєстрації підприємств, які можуть експортувати свою продукцію до Арабської Республіки Єгипет.

За інформацією Посольства України в Арабській Республіці Єгипет через два місяці, після набуття вищезазначеним рішенням чинності, певні види продукції, що визначені у додатку, зможуть потрапити на єгипетський ринок лише за умови, що іноземні підприємства-виробники будуть відповідним чином зареєстровані в Єгипті.

Детальніше

 

 

Нові Єгипетські Положення щодо імпорту продуктів

Комерційним відділом Посольства Арабської Республіки Єгипет були надані нові Єгипетські Положення щодо імпорту продуктів. Положення передбачають створення реєстру заводів, що мають право експортувати свою продукцію на єгипетський ринок. Цей реєстр буде створений під егідою Генеральної Організації Контролю Експорту та Імпорту Єгипту (GOEIC).

Продукція, зазначена у Положенні може бути доступна на єгипетському ринку, тільки якщо заводи занесені в реєстр. Всі деталі, необхідні документи і процедури, які повинні бути зареєстровані згадуються у доданому Положенні.

Пропонуємо вам ознайомитися з Положенням.

 

 

Керівникам підприємств–членів Дніпропетровської торгово-промислової палати

Шановні колеги!

Незагоєною раною усього нашого суспільства є ситуація у східних областях України. Важко всім та найважче, погодьтеся, родинам, які втратили під час АТО синів, братів, батьків, чоловіків… Окрім підтримки держави, їм дуже потрібні наші з вами увага, добре слово і практична допомога.


Дніпропетровська торгово-промислова палата з перших днів конфлікту активно сприяє армії, підрозділам Національної гвардії, волонтерам, пораненим у лікарнях. Відтепер ми загальним рішенням колективу поширюємо свій досвід благочинності на родини загиблих і вже взяли одну з них під постійну, у тому числі фінансову опіку.


Я звертаюся до вас, наших надійних партнерів і свідомих патріотів України з проханням наслідувати цей приклад.
Шляхів і способів реальної підтримки може бути багато. Я певен, що, зваживши свої можливості, ви знайдете їх і долучитеся до справи, яку ініціює дніпропетровська влада, підхоплює ділове співтовариство ДТПП і благословляє сам Господь.


Якщо родини героя, який не повернувся з фронту, на щастя, немає поряд з вами, ми готові надати адреси тих, хто потребує співчуття. За інформацією Департаменту взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи Дніпропетровської облдержадміністрації, наданою на наш запит, станом на травень п.р. нараховується 330 сімей загиблих мешканців області, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.


Довідки за телефоном (056)3749428, e-mail: courier@dcci.org.ua.

З повагою і вірою, що рішення буде прийняте розумом і серцем


В.Г. Жмуренко,
президент ДТПП

 

 

Щодо створення веб-ресурсу Ради експортерів та інвесторів (РЕІ)

Інформуємо Вас про те, що 04 вересня 2015р. під час загального засідання Ради експортерів та інвесторів при Міністерстві закордонних справ України було презентовано новий чіткий алгоритм взаємодії Міністерства з вітчизняним та іноземним бізнесом з використанням механізму консультативно-дорадчого органу при МЗС – Ради експортерів та інвесторів (РЕІ).

Одним з ключових елементів зазначеного алгоритму є активне використання створеного МЗС окремого веб-ресурсу РЕІ (http://rei.mfa.gov.ua), який виконуватиме функцію агрегатора економічної і ділової інформації українських дипломатичних установ, та стане додатковим ефективним механізмом просування продукції українських виробників на закордонні ринки.

Головним завданням англомовної версії зазначеного веб-ресурсу є, насамперед, популяризація експортного та інвестиційного потенціалу України та окремих її регіонів серед іноземної аудиторії, а також відкритий і зручний доступ до комерційних пропозицій експортоорієнтованих компаній.

У разі Вашої зацікавленості щодо просування вітчизняної продукції на закордонні ринки прохання надсилати актуалізовані експортні пропозиції та інші комерційні запити до відділу зовнішніх зв’язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської ТПП на електронну адресу: members@dcci.org.ua,  тел.: (056) 374-94-09 (12, 10).

 

Рада бізнес-омбудсмена офіційно починає приймати скарги від бізнесу

20 травня 2015 року Рада бізнес-омбудсмена офіційно розпочала свою роботу.Відтепер українські підприємці зможуть подати скаргу бізнес-омбудсмену на орган державної влади, підконтрольну державі компанію або чиновника, у разі порушення їхніх законних прав. 

«Ми офіційно починаємо розглядати скарги від підприємців, – зазначив Альгірдас Шемета, український бізнес-омбудсмен. – Команда Ради, в якій працюють фахівці з досвідом у юриспруденції, аудиті та управлінні ризиками, детально розслідуватиме кожну справу, аби створити сприятливі умови для ведення бізнесу в Україні». 

Скаргу може подати будь-яка фізична або юридична особа, що провадить підприємницьку діяльність в Україні, онлайн через веб-сайті Ради https://boi.org.ua/complaint/online або через електронну (info@boi.org.ua) або поштову адресу організації (вул. Спаська, 30-А, БЦ «Поділ Плаза», м. Київ, 04070 Україна).

Бізнес-омбудсмен розроблятиме рекомендації державним органам та застосовуватиме свій авторитет, аби його рекомендації було втілено вчасно та в повній мірі. Також він може розпочати власне розслідування, якщо дізнається про порушення з будь-яких інших джерел, включаючи пресу. 

У разі, якщо державні органи системно відмовлятимуться втілювати рекомендації Ради і якщо це негативно впливатиме на бізнес-клімат в Україні, Рада матиме повноваження привертати увагу громадськості до ситуації через періодичні звіти, що їх оприлюднюватиме Офіс бізнес-омбудсмена на своєму сайті, та через засоби масової інформації. 

Бізнес-омбудсмен не розглядатиме скарги стосовно справ, що знаходяться на судовій стадії чи в арбітражі, скарги з приводу справ, розглянутих судом чи арбітражем, а також скарги приватного бізнесу один на одного.

Бізнес-омбудсмен постійно звітуватиме громадськості про прогрес у боротьбі з корупцією. Рада готуватиме річні та квартальні звіти, де міститиметься інформація про кількість та характер отриманих скарг, узагальнена інформація щодо найбільш важливих розглядів та їх результатів, в тому числі щодо рекомендацій, наданих Радою, а також системні проблеми, виявлені протягом звітного періоду.

 

 
Останні бізнес новини

Галузі промисловості Опольського воєводства Республіки Польща та пропозиції до співпраці

У додатках наявна інформація щодо галузей промисловості Опольського воєводства Республіки Польща, ключових підприємств та пропозицій до співпраці:

Хімічна промисловість

Будівництво та оснащення приміщень

Харчова промисловість

Меблева промисловість

Металообробка, машинобудування та промислова автоматика

Щодо співробітництва з США

Пропонуємо до ознацомлення бюлетень Відділу з економічних питань Посольства україни в Сполучених Штатах Америки:

Інформаційний бюлетень з економічних питань Посольства України в Сполучених Штатах Америки за листопад 2014 – січень 2015 р.

 

 

Щодо співробітництва з Єгиптом

 

Державно-Приватне Партнерське Об’єднання, яке є офіційною частиною Єгипетського Міністерства Фінансів, відкрило сайт: http://www.pppcentralunit.mof.gov.eg/Content/Home/Pages/Home_en.aspx, який містить всю відповідну інформацію щодо наступного:

 • Державно-Приватні Партнерські Інвестиційні проекти в Єгипті;
 • Єгипетський Інвестиційний закон, який включає стимули і гарантії, що надаються іноземним інвесторам;
 • Попередні техніко-економічні дослідження;
 • Інвестиції сектора та проекти;
 • Терміни надання проектів для інвесторів;
 • Інша важлива інформація.

Інформуємо, що було створено Глобальний логістичний Зерновий і Виробничий Центр з проблем продовольства в єгипетському порту Даміетта (далі – Глобальний Центр Логістики), який буде служити двом цілям:

По-перше, для зберігання та перепакування різних видів зерна, таких як пшениця, кукурудза, соя, рис, а також цукру для задоволення як місцевого попиту в Єгипті так і на експорт у величезних кількостях в країни північної Африки та крани африки на південь від Сахари, що зробить Єгипет важливим в стратегічному та географічному положенні між зерновиробничими країнами в Північній і Східній Європі (найбільш важливими з яких є Україна) і споживачами зернових та країн-імпортерів Північної Африки та Африки на південь від Сахари. Сучасний Скловолоконний Бункер буде побудовано в цьому Новому Логістичному Центрі для зберігання 25 мільйонів тон зерна на рік. Таким чином, Єгипет може служити як концентратор зберігання зерна в порту Даміетта, для подальшого експорту його в різні країни-споживачі регіону.

По-друге, цей новий Глобальний Центр Логістики також буде призначений для обробки декількох харчових продуктів , таких як: виробництво борошна з пшениці, виробництво масла з різних сортів насіння олійних культур (кукурудза, соя), цукор, а також створення багатьох інших галузей харчової промисловості в цьому центрі пов’язаних з зерном і цукром (наприклад, виробництво макаронних виробів). Знову ж таки, ці продукти можуть бути експортовані з порту Даміетта (Глобально центру логістики), щоб служити двом цілям: в багато сусідніх країн, в яких знаходитяться багато споживачі цих продуктів харчування.

Орієнтовна вартість створення цього нового Логістичного Центру складе близько 15 млрд єгипетських фунтів (2 млрд доларів США). Цей центр буде побудований на загальній площі ,96 мільйона квадратних метрів (0,56 квадратних метрів насправді буде виділено в межах порту Даміетта).

 

 
Предложения о международном сотрудничестве

Щодо співробітництва з представництвом Європейської торговельно-економічної, комерційної та промислової палати (Європалата) в Тунісі

Українські товаровиробники, зацікавлені у співпраці з компаніями Тунісу, мають можливість надсилати власні комерційні пропозиції, каталоги з описом та напрямками діяльності українських компаній французькою або англійською мовами безпосередньо до Представництва Європейської торговельно-економічної, комерційної та промислової палати (Європалата) в Тунісі:

Kartajen International
Cite Zayatin, Residence Dendena Bloc D № - 56 Grombalia
Tel: +216 72 213 696, Mobile: +216 50 799 779
E-mail: info@eeig-tunisia.org, Gilberto@kartajen.com
Web-site: www.eeig-tunisia.org

Європалата користується потужним авторитетом серед туніських ділових кіл з огляду на те, що ЄС є основним торговельно-економічним партнером Тунісу.

Довідник із зовнішньої торгівлі та інвестицій Бразилії

Уряд Бразилії з метою сприяння розвитку торгівлі запустив нову електронну сторінку – Довідник із зовнішньої торгівлі та інвестицій – Brasil Export.

Портал представлений англійською, португальською та іспанською мовами та має на меті консолідувати дані, пов’язані з пошуком нових ділових партнерів, диверсифікацією експорту та залученням інвестицій в Бразилію. Інтернет посилання на Довідник: http://www.brasilexport.gov.br

Розміщення комерційних пропозицій та пошук партнерів в Іспанії

Українські підприємства-експортери, що планують здійснювати поставки продукції в Іспанію, можуть напряму подавати свої комерційні пропозиції  до ТПП Мадрида з метою подальшого поширення серед іспанських компаній, використовуючи англомовну версію порталу ТПП Мадридуwww.exportmadrid.com.

У разі виникнення труднощів, можна звертатися за адресою rada.ivanova@camaramadrid.es (контактна особа Рада Іванова).

На згаданому порталі суб’єкти господарювання України зможуть, у разі зацікавленості, також знайти зустрічні пропозиції іспанських компаній для можливого започаткування (розширення) торговельно-економічних відносин.
Водночас, пропозиції щодо можливості участі суб’єктів господарювання Іспанії в реалізації інвестиційних проектів, що плануються зокрема, в регіонах України, прохання подавати до відділу з економічних питань Посольства України в королівстві Іспанія. Після виконання технічних формальностей оиси цих проетів розміщуватимуться палатою на зазначеному порталі.

Вниманию сельскохозяйственных предприятий, заинтересованных в сотрудничестве с Алжирской Народной Демократической Республикой (АНДР)

Информируем о том, что в контексте обеспечения политики Украины, направленной на диверсификацию внешних рынков зерновых для отечественных товаропроизводителей, Посольством Украины в течение января - февраля 2014 проведен ряд встреч с руководством Алжирского межпрофессионального офиса зерновых (Office Algérien Interprofessionnel des Céréales, OAIC - ведомственное учреждение Министерства сельского хозяйства АНДР, которая является единственным уполномоченным оператором на алжирском рынке пшеницы и ячменя).

По результатам проведенных консультаций выяснено процедуру выхода иностранных зернотрейдеров на рынок АНДР. Так, чтобы быть допущенной к участию в тендере, иностранная компания должна быть зарегистрирована в Реестре поставщиков Офиса. На запрос компании по заинтересованность быть внесенной в Реестр, OAIC придает ей перечень документов, необходимых для данной процедуры, которые должны быть завизированы консульским учреждением АНДР в стране происхождения данной компании. Перечень необходимых документов включает: устав предприятия; торговый реестр предприятия, список основных акционеров, список основных распорядителей / управленцев, финансовый баланс за два последних года; налоговый статус предприятия в стране его регистрации.

Процедура тендера происходит следующим образом: информация о предстоящих торгах распространяется Офисом среди зарегистрированных поставщиков, а затем проводятся консультации с теми, кто подаст предложения и чья продукция соответствует требованиям тендера (типичные образцы технических характеристик зерновых, которые выносятся на консультации, прилагаются). По результатам данных консультаций руководством Офиса избирается лучшее предложение.

Контакты Офиса: Office Algérien Interprofessionnel des Céréales, OAIC, 05 rue Ferhat Boussad, Alger 16000, Algerie; tel.: +213 21 23 75 45, fax: +213 21 23 70 84, e-mail: oaicdce-cereales@hotmail.com; http://oaic-office.com).

Кроме того, по результатам проведенных консультаций с Национальным офисом кормов для животноводства и птицеводства (Office National des Aliments du Bétail, ONAB - ведомственное учреждение Министерства сельского хозяйства АНДР, которая специализируется на закупке кукурузы, сои и др. культур) выяснено, что процедура регистрации и участия в конкурсах, которые объявляются данным учреждением почти идентичной описанной выше. Документы, требуемые ONAB для регистрации иностранной компании в перечне поставщиков: презентация компании, технические характеристики продукции компании, а также лицензия на продажу копия устава предприятия; торговый реестр предприятия, финансовый баланс за три последних года, список лиц, уполномоченных подписывать контракты. Образец типовых требований к техническим характеристикам кукурузы прилагается.

Контактная информация ONAB: Office National des Aliments du Bétail, ONAB, Quatre chemins de Kouba, Gue de Constantine, Alger, Algérie; Tél: +213 21 28 32 32, Fax: +213 21 283653, e-mail: onab@onab.dz.

В случае заинтересованности украинских экспортеров зерновых культур прохождением процедуры регистрации в списках поставщиков указанных алжирских операторов, Посольство Украины в АНДР обеспечивать необходимую организационную и методическую помощь, а также предоставлять содействие в налаживании сотрудничества и организации необходимых встреч с представителями OAIC и ONAB.

Для получения более подробной информации просьба обращаться в украинско –французское кооперационное бюро отдела внешних связей и инвестиций УВЭС ДТПП по тел.: (056) 374-94-10 и по адресу: ufco@dcci.org.ua.

Приложения:

1. Типичные образцы технических характеристик мягких и твердых сортов пшеницы, а также ячменя, на французском языке, 20 стр. (додаток 1, додаток 2, додаток 3)

2. Типичные требования к техническим характеристикам кукурузы, на французском языке, 1 стр.

Специальная экономическая зона (СЕЗ) «Химический парк Тараз» (Казахстан)

Указом Президента Республики Казахстан от 13 ноября 2012 года № 426 на территории Жамбылской области была создана сроком до 2037 года специальная экономическая зона (СЕЗ) «Химический парк Тараз», с целью формирования в Республике Казахстан новых производств химической продукции на основе высокоэффективных технологий.

В феврале текущего года создано АО «Управляющая компания специальной экономической зоны «Химический парк Тараз» в качестве органа управления СЭЗ «Химический парк Тараз», которое входит  состав группы АО «Фонд национального благополучия «Самрук-Казина».

Для участников СЭЗ с 1 января 2013г. предусмотрено целый ряд налоговых льгот по земельному налогу, налогу на недвижимость, корпоративному налогу ит.д.

Участие в СЭЗ «Химический парк Тараз» предоставляет инвесторам право на получение определенных видов преференций для учасников специальной экономической зоны, а также выход на рынок стран Таможенного Союза.

Презентационный материал СЭЗ

Перечень необходимых документов для регистрации участников

Торговое и экспортное партнерство Саскачевана (Канада)

Организация «Торговое и экспортное партнерство Саскачевана» (STEP, www.sasktrade.com) начала свою деятельность 21 августа 1996 года с целью увеличения экспорта с провинции Саскачевана на мировые рынки, расширения присутствия компаний на существующих и новых рынках и содействие заключению контрактов на поставку продукции за границу для экспортеров этой канадской провинции.

Организация фактически отображает партнерство провинциальных правительства и промышленности и предоставляет содействие реализации глобальных маркетинговых возможностей путем поиска индивидуальных решений для экспортеров Саскачевана.

STEP является некоммерческой членской организацией, которая предоставляет услуги своим членам для целей развития торговли, в том числе проводит исследования конъюнктуры международных рынков, финансов и логистики и содействует обеспечению участия компаний Саскачевана в международных проектах развития, прежде всего, по программам канадской технической помощи.

Организация декларирует сведущие основные цели своей деятельности:

 • рост экспорта товаров, услуг и технологий с Саскачевана путем осуществления агрессивной экспансии на международные рынки;
 • увеличение количества членов организации;
 • корпоративная эффективность и устойчивость (в т.ч. динамическое развитие, улучшение финансовых показателей деятельности и расширения позиций в провинции);
 • обеспечение осведомленности иностранных партнеров про достижения компаний Саскачевана.

Как утверждают представители STEP, организация является одной из наиболее активных с точки зрения развития торговли. Ее персонал интенсивно работает над расширением сети международных контактов, используя в т.ч. возможности как местного правительства, канадских посольств и торговых представительств, так и федеративного правительства – на уровне Министерства иностранных дел, торговли и развития Канады.

На протяжении последних лет также старается расширить свое присутствие в Украине. На протяжении 2003-2010 гг. организация реализовала проекты канадской технической помощи стоимостью более 7 млн.дл. С реформированием и модернизацией сельскохозяйственного сектора, в рамках которого поддерживались связи с Минагрополитики Украины, Волынской, Ровенской, Сумской и Днепропетровской областями.  Среди последних мероприятий - участие представителей в феврале 2013 года в международных специализированных выставках «Agro Animal Show», «Зерновые технологии» и «Фрукты. Овощи. Логистика» (г. Киев).

Европейский альянс малого бизнеса (ЕАМБ)

Европейский альянс малого бизнеса (ЕАМБ) – международная негосударственная организация, основанная в 1998 году, основным заданием которой является лоббирование интересов малого и среднего бизнеса в европейских институциях, преимущественно в сфере предпринимательской деятельности в Европейском Союзе.

ЕАМБ представляет интересы более 1 млн. предпринимателей в 36 странах Европы. ЕАМБ имеет три формы партнерства - членство, ассоциированное членство и соглашение про партнерство.

Сайт организации: www.esba-europe.org.

 

Специализированный поисковый портал для сельскохозяйственных предприятий

В Республике Беларусь начал свою работу специализированный поисковый интернет портал для сельскохозяйственных предприятий - AGROPOISK.BY.

Цель портала - налаживание деловых отношений между продавцами и покупателями без посредников из любой страны.

Размещение информации от украинских производителей на портале AGROPOISK.BY поможет белорусским потребителям иметь достоверную и оперативную информацию о товарах, которые производятся в Украине, способствуя расширению продаж украинских товаров в Беларуси, повысит значение брендов украинских товаров и увеличит торговый оборот между Украиной и Республикой Беларусь.

Условия по размещению информации на агропортал можно получить

по тел.: +375 0296161660, + 375 029 6845 624 или по e-mail: ap375@tut.by.

 

Вниманию предприятий, заинтересованных в сотрудничестве со странами Балтии

Интернет Портал BalticExport 2012 (www.balticexport.com) – это портал, который предоставляет инвесторам актуальные данные о ситуации в производстве, экспорте/импорте и общей предпринимательской среде в странах Балтии. В издании так же обобщена информация о крупнейших предприятиях в Латвии и их прямых контактах.

BalticExport 2012 включает в себя информацию, полезную для любого иностранного инвестора и предприятий, которые ищут деловых партнеров в Латвии. На интернет портале предложена база данных Латвийских, Литовских, Эстонских и Калининградских предприятий и актуальные события в каждой из этих стран. Предприятия группированы по классификатору NACE, с прямыми контактами и номерами телефонов.

BalticExport 2012 издается в сотрудничестве с Министерством экономики ЛР, Министерством иностранных дел ЛР и организациями, представляющими предпринимателей в других странах Балтии.

Интернет портал BalticExport 2012 предлагает наиболее актуальные и совокупные данные об экономике стран Балтии (Латвия, Литва, Эстония), ведущих компаниях региона, различных отраслях и предприятиях.

База данных включает в себя:

 • список экспортно-импортных компаний, описание деятельности, контактную информацию;
 • аналитические статьи по каждой из стран Балтии – Латвия, Литва и Эстония, – посвященные бизнес среде и ключевым экономическим показателям;
 • список ведущих компании стран Балтии;
 • обзоры крупнейших отраслей и производств.

Предприятия, заинтересованные в сотрудничестве со странами Балтии могут непосредственно найти всю интересующую их информацию на интернет портале BalticExport - www.balticexport.com.

 

Контактные данные таможенных органов в Любленском воеводстве Польши

The Customs Branch in Świecko

Ad: Świecko 37, 69-100 Słubice, Polska

Tel: +48 95 750 73 26

e-mail: oc.swiecko@rze.mofnet.gov.pl

The Customs Branch Olszyna

Ad: Terminal Olszyna, 68-217 Olszyna, Polska

Tel: +48 68 363 51 69

e-mail: oc.olszyna@rze.mofnet.gov.pl

The Customs Branch in Zielona Góra

Ad: ul. Zimna 1, 65-707 Zielona Góra, Polska

Tel: +48 68 324 66 70

e-mail: oc.zielonagora@rze.mofnet.gov.pl

The Customs Branch in Gorzów Wlhp.

Ad: ul. Podmiejska 17a, 66-400 Gorzów Wielkopolski, Polska

Tel: +48 95 733 75 69

e-mail: oc.gorzowwielkopolski@rze.mofnet.gov.pl

 

Швейцарская программа поддержки импорта для украинских предприятий

SIPPO (СИППО) – Swiss Import Programme – «Швейцарская Программа Поддержки Импорта» - способствует выводу продукции импортного производства на европейские рынки металлообработки, электротехники, электроники, деревообработки и готовых изделий из дерева, разработки программного обеспечения.

Для украинских компаний это означает реальное развитие их экспортного потенциала и возможность получения заказов из Европы.

СИППО субвенционирует расходы, связанные с организацией выставочных площадей на выставках Европы и проживание персонала компании-производителя во время проведения выставки.

СИППО работает с группой экспертов, располагающих собственной базой потенциальных заказчиков. Украинские производители получают уникальную возможность, оплачивая только часть организационных расходов, участвовать в качестве экспонентов на ведущих выставках Европы и Швейцарии., в частности: Hannovermesse, MIDEST, Fruitlogistica, Interzum, IMM, Swissbau, Swisstech, BAU.

СИППО является некоммерческой организацией и финансируется на бюджетные средства Швейцарии по поручению SECO – Швейцарского Министерства Экономики.

24-29 сентября 2012 года экспертная группа СИППО посетит Украину и проведет консультации на металлообрабатывающих предприятиях и предприятиях электронной промышленности.

Темы консультаций: требования к качеству продукции со стороны европейского (швейцарского) заказчика и сопоставление с существующей продукцией предприятия; сертификация (в каких случаях она необходима); процедура первой поставки; контроль качества продукции при долгосрочных контрактах; роль экспертов СИППО в продвижении производителя; статистика и обработка полученных контактов.

Дополнительная информация о СИППО: www.sippo.ch; www.exportpool.com.ua.

 

Вниманию предприятий, заинтересованных в сотрудничестве с Чехией

Экономическая (Торговая) палата Чешской Республики предлагает помощь украинским предпринимателям в поиске надежных поставщиков и партнеров в Чешской Республике.

Основные предоставляемые услуги: поиск потенциальных поставщиков/покупателей; оформление требуемой документации на чешском/русском языках; организация бизнес переговоров, бизнес поездок; предоставление юридической помощи; маркетинговые исследования рынка; оформление экспортной документации и т.д.

Сайт: www.komora.cz

Контактное лицо: Игорь Юнкин, +420724613962, yunkin@komora.cz.

 

Вниманию предприятий, заинтересованных в сотрудничестве с Грузией

Предприятия и организации, которые заинтересованы в сотрудничестве с Грузией могут воспользоваться дополнительным сервисом Торгово-промышленной палаты Грузии (www.gcci.ge) по налаживанию украинской-грузинских бизнес связей (размещение своих деловых предложений / запросов в информационных ресурсах Грузии).

Для этого необходимо перейти по ссылке www.gcci.ge?46/15/&lan=en и скачать анкету-опросник.

Заполненную анкету необходимо отправить на электронный адрес: b2b@gcci.ge.

 

Относительно создания центра инвестиций и торговли Ботсваны (BITC)

В Республике Ботсвана в апреле 2012 г. был создан Центр инвестиций и торговли Ботсваны (BITC).
Центра переданы полномочия Международного финансового центра Ботсваны (IFSC) и Администрации Ботсваны по развитию экспорта и инвестиций (BEDIA) по выполнению услуг, способствующие развитию экспорта и инвестиций.

Центр осуществляет функции координационного центра по привлечению инвестиций, развитию экспорта и продвижения национальных брендов и призвана обеспечить повышение качества услуг и сокращения сроков выполнения инвестиционных процедур.

Координаты контактных лиц вышеназванных организаций:

The Botswana Investmentand Trade Centre (BITC) - Ms. W.Makwinja

Тел.: + 267 360 14 35

Факс: + 267 397 15 39

E-mail: wmakwinja@yahoo.com

The Botswana Export Development and Investment Authority (BEDIA)

Mr. L.Nthekela

Тел.: + 267 363 34 00

Факс: + 267 318 19 41

E-mail: nthekela@bedia.bw

The Botswana International Financial Services Centre (IFSC)

Mr. L.Sejoe

Тел.: + 267 360 5000

Факс: + 267 391 30 75

E-mail: letsebe@ifsc.co.bw

 

О создании украинского дистрибуционного центра в г. Скопье

Посольство Украины в Республике Македония внесло предложение, разработанную вместе с македонскими партнерами, о создании украинской дистрибуционного центра в г. Скопье как инструмента для наращивания экспорта продукции отечественных предприятий в СМ и на Балканах.

Создание дистрибуционного центра представляется целесообразным с учетом следующих основных факторов:

-Льготный режим украинском-македонской торговли, улучшилось с вступлением в силу в 2011 году изменений в Соглашение о свободной торговле между Украиной и РМ (заключено в 2001 г.), касающиеся введения нулевой ставки пошлины на импортируемую из Украины промышленную продукцию;

-Высокая конкурентоспособность широкого спектра украинских товаров на Балканах по-параметру «цена-качество», что подтверждено реализацией в РМ на протяжении 2009-2011 гг крупных проектов украинских предприятий (поставку 80 городских автобусов - ЗАО «ЛАЗ», проектирование 160 км магистрального газопровода - ПАО «Укргазпроект»);

- Выгодное логистическое расположение г. Скопье (центр Балканского полуострова);
- Режим свободной торговли, действующий между РМ, странами Европейского Союза и соседними государствами (Албания, Босния и Герцеговина, Косово, Сербия, Хорватия, Черногория);
- Благоприятные условия осуществления предпринимательской деятельности в РМ на основе самых низких в Европе ставок налогообложения предпринимательской деятельности
(Так называемый «10% налоговый рай») и наличие в РМ свободных экономических зон с длительными налоговыми каникулами (до 10 лет);

- Успешный опыт деятельности ведущих украинских предприятий на рынке РМ (ПАО «Мариупольский металлургический комбинат им. Ильича», ОАО «Запорожсталь», Корпорация «Индустриальный союз Донбасса», ОАО «Азовсталь» и др.);

- Постоянное финансирования международными финансовыми организациями и донорами крупных инфраструктурных проектов (энергетика, газопроводная и транспортная сеть) в Македонии, Косово и Албании, что может быть интересно для украинских подрядчиков или субподрядчиков;
- Наличие в РМ влиятельных бизнесменов, которые осуществляют активное торгово-экономическое сотрудничество с Украиной и готовы активно лоббировать экономические интересы украинских производителей на Балканах.

Дистрибуционный центр предлагается создать на базе македонской компании «СТ Трейд» с офисом в Киеве, которая имеет почти 20-летний опыт сотрудничества с Украиной.
Владельцы компании З.Лалич и Й.Г'уричич, который является Почетным консулом Украины в г. Битола, выступают гарантами деятельности дистрибуционных центров.
Сейчас для работы дистрибутивных центров подготовлены необходимые пагужности общей площадью 14,0 тыс. кв. м и подобрано квалифицированный персонал.
Украинские предприятия, которые заинтересованы в продвижении на балканском рынке собственной продукции, могут воспользоваться такими услугами дистрибуционного центра:

- Таможенно-лицензионный склад;

- Производственные, складские и офисные помещения со всеми необходимыми условиями и удобствами для ведения хозяйственной деятельности (охрана, электроснабжение, водоснабжение, технологический транспорт, телефонизация, Интернет и т.п.);

- Услуги по упаковке, переупаковка, расфасовка и монтажа продукции;

- Сертификация и гомологацию украинской продукции на балканском рынке;

- Подготовка квалифицированных тендерных заявок для участия в тендерах, которые объявляются на Балканах;

- Изучение рыночной конъюнктуры;

- Услуги по продвижению украинской продукции на балканском рынке;

- Поиск и проверка надежности балканских партнеров;

- Организация и проведение деловых переговоров с учетом специфики ведения бизнеса на Балканах;

- Услуги официального га неофициального перевода из балканских и на балканские языка;

- Подбор квалифицированного персонала;

- Возможность софинансирования новых проектов и программ, инициируемых украинской стороной на Балканах.

Стоимость услуг дистрибуционных центров для украинских компаний составит 5-12% от стоимости их продукции, которая будет реализована его содействии.
Указанную информацию предоставляем для возможного использования в работе. Просим также, при необходимости, внести предложения относительно условий функционирования упомянутого центра.

В случае Вашей заинтересованности просим обращаться в отдел внешних связей и инвестиций УЗЕЗ Днепропетровской торгово-промышленной палаты электронной почте: mes@dcci.org.ua

или по факсу: (056) 374 94 09, 374 94 12,

контактное лицо - Петрашко Виктория.

 

«Сделано в Мексике В2В»

(информационный сайт для предприятий, заинтересованных в сотрудничестве с Мексикой)

В случае заинтересованности в сотрудничестве с Мексикой представители предприятий могут воспользоваться сервисом сайта «Сделано в Мексике В2В» (http://hechoenmexicob2b.com), который является специализированным инструментом в соответствии со схемой Бизнес для Бизнеса, что позволяет связывать мексиканские фирмы с иностранными фирмами , оптимизируя отслеживание их консультаций и коммерческого взаимного обмена.

«Сделано в Мексике В2В» является составной частью каталога услуг и поддержек, которые предлагает правительственный орган ПроМехико с целью расширения участия страны в международной экономике.

В частности, сайт позволяет иностранным импортерам пользоваться каталогом мексиканских производителей и осуществлять конкретные коммерческие запросы, связывая фирмы напрямую, без регистрационного взноса или комиссионных платежей.

 

Относительно украинско-кенийского сотрудничества

26 июля 2011 года по инициативе украинской стороны была проведена встреча Посла Украины и сотрудников экономического отдела учреждения с Постоянным секретарем (должность приравнивается к госсекретарю) Министерства транспорта Республики Кения Сирус Нжиру и с Директором по вопросам судоходства Министерства транспорта Петера К. Тхуо.

Во время встречи были обсуждены перспективы дальнейшего развития двусторонних отношений в сфере транспорта. В контексте ранее обнародованных кенийской стороной планов по строительству масштабного восточно-африканского транспортного коридора - железнодорожной магистрали Момбаса - Найроби - Уганда, и нового проекта строительства железной Ламу (Кения) - Джуба (Южный Судан) - Эфиопия, были проинформированы о значительных возможностях украинских производителей разнообразной транспортной продукции. Было отмечено, что украинские производители могли бы также поставлять Кении самолеты гражданской авиации, большие грузовые автомобили, автобусы, продукцию судостроительной отрасли, трубы и.

В контексте реализации возможных двусторонних проектов С.Нжиру отметил, что Кения реализует проект технического перевооружения в области общественного транспорта и заинтересована в приобретении больших автобусов общего пользования и другого транспорта для строительства инфраструктуры столицы и пригорода. В частности, грузовых автомобилей, тракторов, кранов и другой продукции по конкурентоспособным ценам.
По мнению Постоянного Секретаря Министерства транспорта Кении, украинских предпринимателей могло бы также заинтересовать размещения в Кении некоторых совместных производств по сборке и сервису автомобильной техники, что открыло бы для них все региональный Восточно-африканский рынок.

 

Асоциация инновационных предприятий Кремнеевой долины - «SVForum»

10 августа 2011 года в Генеральном консульстве Украины в Сан-Франциско состоялась встреча с главой правления ассоциации инновационных предприятий Кремниевой долины «SVForum» С.Лукас-Конвел.

«SVForum» - одна из крупнейших (около 1800 членов) и старых, основана в 1983 г. ассоциаций ИТ индустрии Кремниевой долины. Ежегодно, в рамках организации происходит около 200 конференций, форумов, круглых столов по инновационной тематике.

Основными спонсорами «SVForum» являются корпорации «Hewlett Packard», «Nokia», «SAP Labs» и Правительство Голландии. В совет директоров входят вице-президент «Мicrosoft» Д.Левин. директор по стратегическому развитию «IВМ» Д.Меджид, глава исследовательского центра «Nokia» Х.Тирри и другие ведущие представители международной ИТ индустрии.

В ходе встречи были обсуждены возможности и условия участия украинских ИТ компаний в мероприятиях, проводимых «SVForum» и договорились об организации совместных презентационных проектов в рамках визитов официальных украинских делегаций.

В частности, кроме участия в запланированных на 2011-2012 гг мероприятиях, «SVForum» готова предложить отдельные 1-2 дневные программы вкраински предприятиям, заинтересованным в изучении особенностей венчурного финансирования, налажены контакты с ведущими ИТ компаниями и университетами Кремниевой долины, презентации инновационных проектов потенциальным инвесторам.

Генеральное консульство Украины в Сан-Франциско готово предоставить таким предприятиям необходимую поддержку и содействие в организации визитов в Кремниевой долины.

 

Относительно сотрудничества Украины с Ирландией в сфере электроэнергетики

30 июня 2011 года состоялась встреча первого секретаря по экономическим вопросам Посольства Украины в Ирландии Д.О.Матющенка с директором по вопросам развития бизнеса государственного предприятия по электроэнергии Ирландии «Е8В Мегпапопаи» Пирсом Корбетт.

Во время встречи обсуждались перспективы сотрудничества двух стран в сфере электроэнергетики, в частности заимствования электроэнергетическими компаниями Украины ирландского опыта в этой сфере, а также экспорта в Ирландию соответствующего оборудования из Украины.

П.Корбетт выразил интерес в налаживании контактов с национальными энергетическими компаниями Украины с целью обмена опытом и предоставления Ирландией консультационной помощи, в т.ч. в рамках соответствующих программ, финансируемых Европейским Союзом, по приведению в соответствие со стандартами ЕС менеджмента в сфере энергетики.

П.Корбетт подтвердил, что украинские компании-производители оборудования энергетического сектора (генераторы, трансформаторы, турбины для ветряных станций) могут участвовать в соответствующих тендерах по проектам, которые реализуются на территории Ирландии. Сейчас особенно перспективным для украинских предприятий является налаживание поставок в Ирландии турбин для ветряных электростанций, а также трансформаторов, учитывая, что ежегодно в этой стране запускается около 3-х площадок ветроэнергетических установок. С целью предварительного ознакомления с продукцией украинских предприятий ирландской стороне необходимо предоставить максимально полную информацию (желательно с фотографиями) по оборудованию, прежде всего о: номинальную мощность (предпочтение турбинам с мощностью 2-2,5 Вт) минимальную запускаемых способность, наличие / отсутствие технического обслуживания со стороны производителя; историю использования оборудования. Обработка предоставленных материалов длится около 3-х месяцев.

Официальный сайт Посольства Украины в Ирландии: www.mfa.gov.ua/

 

О создании дополнительных условий для инвестиционной деятельности в Республике Беларусь

Президентом Республики Беларусь подписан Декрет от 6 июня 2011 года № 4, которым внесены дополнения и изменения в Декрет от 6 августа 2009 г. № 10 «О создании дополнительных условий для инвестиционной деятельности в Республике Беларусь».

Документом предусматривается расширение перечня льгот и преференций, предоставляемых инвесторам при заключении инвестиционного договора. Так, инвестор либо организация созданная в Республике Беларусь этим инвестором либо с его участием, будут иметь право на применение проектной документации, разработанной за рубежом. В случае применения документации, разработанной в соответствии с зарубежными нормами проектирования и стандартами в области строительства, введенными в действие на территории Беларуси, предусматривается выполнять только работы по привязке объектов к месту их размещения. В остальных случаях такая документация будет корректироваться.

Кроме того, инвестору предоставляется право:

- вычета в полном объеме сумм налога на добавленную стоимость, уплаченных при приобретении товаров (работ, услуг), имущественных прав, использованных для проектирования, строительства и оснащения объектов, предусмотренных инвестиционным проектом;

- определения без проведения подрядных торгов генеральной проектной организации, субподрядных проектных, строительных и иных организаций для строительства объектов, их ремонта, реконструкции, реставрации и благоустройства.

При этом инвестор будет освобожден от:

- земельного налога и арендной платы за земельные участки, находящиеся в государственной собственности и предоставленные для реализации инвестиционного проекта, на период проектирования и строительства, отчислений в инновационные фонды;

- налогов, обязанность по уплате которых возникает в связи с безвозмездной передачей инвестору для реализации инвестиционного проекта государственного имущества (налога на добавленную;

- стоимость - у передающей стороны, налога на прибыль - у принимающей стороны).

В соответствии с Декретом предусмотрено распространение ряда преференций на резидентов СЭЗ, в частности включена норма об освобождении их от платы за право заключения договора аренды земельного участка, поступающей в фонд развития соответствующей СЭЗ.

 

Вниманию предприятий, которые сотрудничают с Польшей

Одним из видов деятельности национальной хозяйственной палаты Польши является предоставление услуг в области легализации документов в международном обороте (фактуры, декларации, спецификации, контракты, переводы и т.п.).

В информационно-справочном фонде Днепропетровской торгово-промышленной палаты имеющаяся информация относительно перечня лиц, уполномоченных к легализации документов от имени Национальной хозяйственной палаты Польши вместе с образцами подписей и служебных печатей.

Для получения указанной информации нужно обращаться в отдел внешних связей и инвестиций Днепропетровской ТПП по тел. / Факс: +38 (056) 374-94-10 (12), е-mail: mes@dcci.org.ua.

 

Вниманию предприятий, заинтересованных в сотрудничестве с Узбекистаном

Министерством внешних экономических связей, инвестиций и торговли Республики Узбекистан создан Интернет-портал узбекских предприятий-экспортеров: www.exporter.uz.

Портал предоставляет информацию о продукции, предлагаемой предприятиями Узбекистана, а также о проведении тендеров и международных выставок.

 

Вниманию предприятий, заинтересованных в сотрудничестве с Ираком

Министерство планирования Республики Ирак, Центральный аппарат по вопросам стандартизации и контроля качества, заключило договор с двумя компаниями: SGS SOCIETE GENERALDE SUVEILLANCE SA, г. Женева (Швейцария) и BUREAU VERITAS, со штаб-квартирой в Париже (Франция) с целью выполнения программы инспекций и предварительного тестирования ввозимых в Ирак (ICIGI) товаров.

 

Вниманию транспортных предприятий

Специалистами ООО «Ассоциация по развитию бизнес логистики» (Республика Узбекистан) создан - Транспортный информационно-логистический Интернет Портал www.logistika.uz.

Данный портал является единственным в регионе Центральной Азии, он содержит информационную базу данных о наличии грузов и возможности их перевозки.

Для грузовладельцев посредством Портала предоставляется возможность на тендерной основе выбрать транспортную компанию, свободный или попутный транспорт, а также возможности по оперативному реагированию на перевозку грузов, скоропортящихся продуктов.

Данный ресурс является удобным средством для обмена информацией между всеми участниками рынка грузовых перевозок, в частности перевозчиками, владельцами груза, грузоотправителями, экспедиторами, страховыми компаниями, логистическими центрами и таможенными брокерами.

 

Транспортный Информационно-Логистический Интернет Портал Узбекистана

Транспортный Информационно-Логистический Интернет Портал Узбекистана (www.logistika.uz) являеться единственным в регионе Центральной Азии, он содержит информационную базу данных о наличии грузов и возможности их перевозки.

Для грузовладельцев посредством Портала предоставляется возможность на тендерной основе выбрать транспортную компанию, свободный или попутный транспорт, а также возможности по оперативному реагированию на перевозку грузов, скоропортящихся продуктов.

Данный ресурс является удобным средством для обмена информацией между всеми участниками рынка грузовых перевозок, в частности перевозчиками, владельцами груза, грузоотправителями, экспедиторами, страховыми компаниями, логистическими центрами и таможенными брокерами.
 

Програма кредитования "Чистое производство"

Программа кредитования НЕФКО “Чистое производство” осуществляется с 1996 года Северным фондом экологического развития с целью содействия сокращению промышленного загрязнения путем эффективного использования энергетических и сырьевых ресурсов.

Основной задачей программы является поддержка экологически и экономически эффективных проектов в качестве положительных примеров передовой практики, соответствующей принципам устойчивого развития промышленного производства и других видов экономической деятельности. Основным критерием оценки проектов программы служит природоохранный эффект, выраженный ясными количественными показателями. Чистое производство требует обновления технологических методов и оборудования.

Северная экологическая финансовая корпорация (НЕФКО) – международная финансовая организация, созданная в 1990 году пятью Северными странами: Данией, Исландией, Норвегией, Финляндией и Швецией.

НЕФКО предоставляет средства для выполнения различных природоохранных проектов в Восточной Европе, прежде всего в России, на Украине и в Беларуси, способствующих улучшению обстановки в Северном регионе. Финансируются проекты по сокращению выбросов и сбросов загрязнителей, таких как парниковые газы и токсичные веществ.

В настоящее время Северный фонд экологического развития располагает более 60 млн. евро, более 400 проектов было поддержано с начала его деятельности.

По программе “Чистое производство” НЕФКО предоставляет льготные кредиты как частным, так и государственным предприятиям. График погашения кредита непосредственно учитывает эффективность инвестиций.

Сайт Cеверной экологической финансовой корпорации (НЕФКО): www.nefco.org

Термины и условия

Валюта кредита-

Евро. Рассматривается возможность предоставления кредитов в местной валюте

 

График кредитования-

Кредит предоставляется тремя перечислениями согласно календарному плану реализации проекта и соответствующим обязательствам заемщика. При согласовании НЕФКО может перечислять средства непосредственно на счет банка заемщика

 

График погашения кредита-

Погашение кредита производится ежеквартально равными частями, оно начисляется примерно спустя 3 месяца после завершения проекта. Платежи осуществляются на банковский счет НЕФКО в Хельсинки

 

Заемщик-

Частные и государственные предприятия России, Украины, Беларуси

 

Залоговое обеспечение-

Составляет 125% величины кредита. Обеспечением могут служить недвижимость, оборудование, банковские или муниципальные гарантии

 

Издержки заемщика-

Это расходы на подготовку бизнес-плана, регистрацию, страхование и оценку залогового обеспечения

 

Кредитор-

Северная экологическая финансовая корпорация (НЕФКО)

 

Проведение закупок-

Закупка товаров и услуг на средства, предоставляемые НЕФКО, должна проводиться в соответствии с открытыми и честными процедурами

 

Процентная ставка-

Фиксированная ставка 6% годовых, учитывается длительность использования кредита. Комиссионные и другие сборы отсутствуют

 

Размер кредита-

Максимальная сумма кредита равна 350 тыс. евро, при этом доля НЕФКО не должна превышать 90% стоимости проекта

 

Срок возврата кредита-

Не более 5 лет

 

Срок окупаемости-

До 4 лет. Срок окупаемости рассчитывается делением общей стоимости проекта на расчетную величину достигаемого годового экономического эффекта

 

Срок предоставления кредита-

С момента подачи заявки на кредитование до получения первого перечисления требуется до 6 месяцев

 

Требования

к проектам-

Модернизация или реконструкция действующих предприятий и производств, создающая природоохранных эффект за счет применения опробованных технических решений

 

Юридическое обеспечение, мониторинг

и отчетность-

Расходы, связанные с юридическим обеспечением проекта, НЕФКО берет на себя

В случае заинтересованности предприятий в участии в программе кредитования “Чистое производство” просим обращаться в отдел внешних связей и инвестиций Днепропетровской ТПП, тел./факс (056) 3749410(12), mes@dcci.org.ua.

Проект "Чистое Производство"

Программа "Чистое Производство"

Финансирование энергосберегающих проектов в Украине. Опыт НЕФКО

Вниманию предприятий, заинтересованных в сотрудничестве с Сербией

С 1 января 2011 года Представительство Торгово-промышленной палаты Сербии в Киеве возглавляет господин Желько Ерцег.

Представительство ТПП Сербии в Украину готово оказать практическую помощь украинским предпринимателям в осуществлении торгово-экономических операций на сербском рынке. Представительство обязуемся представлять и защищать интересы украинских производителей и способствовать эффективному и качественному решению любых вопросов, а также предоставлять необходимую информацию в области деловой и коммерческой деятельности, законодательства, регулирования, правил внешней торговли.

Контакты:

Украина, 02140, улица Гришко, , бизнес центр "Платинум", 2 этаж

Телефон / факс: (+38 044) 200 01 45, 200 01 46, 200 01 47, 200 01 48

E-mail: secretary.ukraine @ pks.rs, kiev@pks.rs

Контактное лицо: Анита Станкович

 

Вниманию предприятий. Заинтересованных в струдничестве с Израилем

Израильские компании-производители имеют высокие стандарты качества выпускаемой продукции во всех отраслях экономики, и заинтересованы в сотрудничестве с украинскими предприятиями в следующих сферах:

сельскохозяйственная продукция (цитрусовые, оливки, зерновые, масличные культуры);

легкая и тяжелая промышленность;

металлообработка;

• строительная древесина;

текстильная продукция.

Израильские бизнесмены видят в Украине надежного партнера и привлекательный рынок сбыта.

Представителем Торгово-промышленной палаты Украины в Государстве Израиль проводится ознакомительная работа на форумах и встречах с потенциальными партнерами и бизнесменами-производителями Государства Израиль с целью ориентирования их на развитие взаимовыгодного сотрудничества с представителями деловых кругов Украины.

К сотрудничеству с бизнесменами-производителями Государства Израиль приглашаются представители предприятий Днепропетровского региона. Заинтересованных просим обращаться Представителя Торгово-промышленной палаты Украины в Государстве Израиль: Ирины Бурштейн, тел. +972 548 0733 83; e-mail: rebecca-frans@mail.ru; skype: tera721.

 

Относительно процедуры предоставления лицензий на проведение робот по ВЭД Республики Кипр

Министерство иностранных дел Республики Кипр проинформировал о порядке проведения научных исследований и другой морской деятельности в пределах исключительной экономической зоны Республики Кипр.

Запросы на получение соответствующих лицензий должны направляться в МИД РК вербальной нотой аккредитованных в РК дипломатических миссий, или уполномоченного запрашивающего, или самого спрашивающего.

После получения запроса Министерством иностранных дел РК совместно с учреждениями страны осуществляет его оценку, на основании которой принимается решение о предоставлении соответствующей лицензии или отклонения запроса. Окончательное решение о предоставлении лицензии принимается МИД РК на основании рекомендаций соответствующих учреждений Республики Кипр.

О решении МИД РК сообщаются аккредитованные в РК дипломатические миссии, которые подавали запрос, или уполномоченный запрашивающего, или же непосредственно спрашивающий. В лицензии будут указаны сроки и условия, на которых должно осуществляться морская деятельность в пределах исключительной экономической зоны Республики Кипр.


Технологии национального рынку Ирана

В Исламской Республике Иран создан информационный орган "Технологии национального рынка Ирана" с целью коммерциализации технологий и обмена технологиями. В связи с этим Посольством Ирана направило компакт-диск, подготовленный Технологическим парком "Пардис", в котором представлены продукция и потенциальные возможности маркетинга и экспорта продукции и технологического оборудования компаний-членов технологического парка.
С содержанием вышеупомянутого диска можно ознакомиться на сайте: www.hitechpark.com

Бразильско-Российская Палата предлагает свои услуги

Бразильско-российская палата по торговле, промышленности, культуре и туризму предлагает свои услуги предприятиям, заинтересованным в поиске информации и развитию своего бизнеса в Бразилии.

Цель Бразильско-Российской Палаты - конструктивно влиять на общественную политику в Бразилии и в России, содействуя торговле, инвестициям и коммерческим интересам.

Подробную информацию об услугах и деятельности палаты можно посмотреть на сайте:
http://www.camarabrasilrussia.com.br/servicosr.html, sergey.aksyonov@camarabrasilrussia.org.br.

 

Экономические и хозяйственные базы данных товаров и услуг Германии

Немецкая компания VERLAG W: SACHON GMBH + Co KG предлагает к реализации экономические и хозяйственные базы данных. Все, кто заинтересован в качественных товарах и услугах могут приобрести банк данных на CD или в виде справочника. Дополнительную информацию можно посмотреть на сайте: www.zvei-einkaufsfuehrer.de.

Тел.: 0 82 61/ 99 95 42, факс: 0 82 61/ 99 9 65 42,

e-mail: reggel@sachon.de,

контактное лицо: Габриэле Реггель.

 

К сведению предприятий, заинтересованных в сотрудничестве с Республикой Беларусь

Днепропетровская торгово-промышленная палата информирует об открытии представительства Белорусской торгово-промышленной палаты в Украине, расположенного по адресу: 04211, г. Киев, Пр. Героев Сталинграда, 6, корпус 3, офис 1.

Т. (044) 5376893, ф. 5376894

email: beltrade@ukr.net

Представитель БелТПП в Украине - Марусенко Сергей Яковлевич

 

Сеть обмена деловой информацией (СОДИ) системы ТПП России

Предприятиям для наиболее успешного поиска партнеров на территории РФ предлагаем воспользоваться услугами нового проекта "Сеть обмена деловой информацией (СОДИ) системы ТПП России".

Открыв страницу http://www.ruschamber.net/reg.php и заполнив регистрационную анкету, будет возможно бесплатно разместить в СОДИ свои коммерческие объявления или инвестиционные запросы и предложения. По Вашему выбору они немедленно будут опубликованы на сайтах торгово-промышленных палат в тех регионах Российской Федерации, для которых они предназначены. Без регистрации и бесплатно Вы можете просматривать в СОДИ коммерческие объявления или инвестиционные предложения и запросы компаний, поступившие из различных регионов России и зарубежных стран.

В систему ТПП России входят 176 территориальных торгово-промышленных палат, 167 ассоциаций, обществ, союзов предпринимателей являются членами палаты. В настоящее время более 60 их сайтов уже включены в СОДИ и любая размещенная там информация обязательно будет найдена заинтересованной в данных товарах или услугах организацией или коммерческой структурой в любом регионе нашей страны.

Приглашаем ознакомиться с полным перечнем услуг ТПП России на сайтах:
www.tpprf.ru;
www.ruschamber.org

 

Шведско-Украинский  Бизнес Клуб

Информируем Вас о начале работы в Украине Шведско-Украинского Бизнес Клуба.

Цель Клуба - развитие делового сотрудничества между предпринимателями Швеции и Украины.
Подробную информацию о данном учреждении и предлагаемых услугах можно посмотреть на сайте.

www.subc.org.ua.

 
 
Информационный бизнесс-справочник

Економічний потенціал штата Тамауліпас (Мексика)

 
Пропонуємо до уваги матеріал, отриманий від Посольства Мексики в Україні, про енергетичний потенціал і конкурентні переваги для торгівлі та інвестицій в штаті Тамауліпас, який має 3,4 млн. жителів, 194 ВУЗи, у яких навчаються більш ніж 109 тис. студентів, 42 промислових парки та логістичну платформу, яка включає 13 956 км доріг, 937 км залізничних колій, 5 міжнародних аеропортів, два важливі морські порти і 17 міжнародних пунктів пропуску через кордон з США.

Публікація «Тамауліпас збільшує приток інвестицій»
 

 Новости экономики Румынии

 

(Информационный бюллетень Румыно-Российской Двусторонней Торговой Палаты за февраль 2014 года)

 

К сведению предприятий, работающих с Хорватией

 

Информация относительно конъюнктуры товарных рынков и внутренних цен у производителей промышленной продукции  Республике Хорватия в июне 2013 года

 

К сведению предприятий, работающих с Бельгией

Информация относительно макроэкономической ситуации и изменений в экономической политике Королевства Бельгии

 

Информационные сведения по торговле с Китаем

Три главных товарных рынка, ориентированных на внешнюю торговлю:

1. Китайский мелкотоварный городок в г.Иу провинции Чжэцзян.
2. Дешицяо – международный городок текстильной продукции провинции Цзянсу.
3. Китайский городок кожаной продукции в г. Хайнине провинции Чжэцзян.

Ведущие бизнес-интернет платформы Китая:

 

Деловая информация по странам СНГ

 

Возможности и нюансы работы с Европейским Союзом

          (материал Представительства Европейского Союза в Украине)

          (материал Службы поддержки экспорта)

 

Вниманию предприятий, работающих с Кипром

Посольством Украины в Республике Кипр был предоставлен неофициальный перевод Директивы Министра финансов Кипра от 29.03.2013г. о Применение временных ограничительных мер на трансакции, введенные на основании положений Чрезвычайного Закона 2013г. и рекомендаций Председателя Центрального банка  Кипра.

Приложение. Неофициальный перевод положений Директивы

Предприятиям, заинтересованным в сотрудничестве с Венгрией

Предлагаем Вашему вниманию подготовленный венгерской Юридической компанией «Балаж и Холло» (Balázs  Holló Ügyvédi Iroda) материал для представителей деловых кругов, желающих развивать деловую активность на территории одной из стран-членов ЕС - Венгрии.

Материал содержит обзорную информацию о некоторых инвестиционных проектах, а также об актуальных на сегодня послабительных мерах, предусмотренных венгерским законодательством при предоставлении вида на жительство иностранным инвесторам.

Возможности инвестиций в Венгрии

Основные условия получения разрешения на проживание в Венгрии для инвесторов

 

Европейская Сеть Предприятий

Предлагаем Вашему вниманию новую услугу Торгово-промышленной палаты Украины и региональных палат по поиску партнеров с использованием потенциала Европейской Сети предприятий с целью усиления инвестиционных и торговых возможностей украинских предприятий.

Европейская Сеть Предприятий

(http://www.enterprise-europe-network.ec.europa.eu/index_en.htm) объединяет 600 организаций-участников, которые способствуют развитию предпринимательства в 54 странах мира.

ТПП Украины, вместе с региональными палатами, предлагает следующие платные услуги для украинских предприятий и предпринимателей:

 • Поиск партнеров-инвесторов в странах-участницах ЕМП;
 • Поиск инновационных технологий в странах-участницах ЕМП;
 • Поиск партнеров в странах-участницах ЕМП по созданию совместных предприятий;
 • Поиск партнеров в странах-участницах ЕМП по импорту и экспорту товаров.

Став членом Европейской Сети Предприятий, Вы сможете размещать предложения сотрудничества в глобальной предпринимательской сети и иметь доступ ко всем контактным данным коммерческих предложений иностранных партнеров.

За более подробной информацией просьба обращаться в отдел внешних связей и инвестиций  Днепропетровской ТПП по тел. / факс: (056) 374-94-12 (10), e-mail: mes@dcci.org.ua.

Приложение 1. Примеры зарубежных проектов, входящих в базу данных ЕМП

Приложение 2. Заявка на включение предложений в базу данных Европейской сети предприятий


Сертификат происхождения товара

Торгово-промышленная и региональные ТПП оформляют и выдают сертификаты происхождения товара разных форм в соответствии с Законом Украины «Про Торгово-промышленные палаты в Украине» и Постановления Кабинета Министров Украины № 255  от 25.02.2003 г.
Сертификат происхождении товара – документ, который сопровождает товар за таможенную границу и однозначно подтверждает происхождение товара. Применяется исключительно за пределами таможенной территории Украины и свидетельствует  том, что товар был произведен или достаточно обработан в соответствующей стране. Предоставление сертификата происхождения обеспечивает получение льгот при растаможки товаров в стране импорта.

Работы по сертификации происхождения выполняют опытные специалисты ТПП Украины, 27 региональных ТППП и более 100 ее подразделений на территории всей Украины.

Подтверждение страны происхождения украинских товаров выдача сертификатов происхождения осуществляется на основании документов и заявки-декларации, которая предоставляется экспортером-заказчиком в торгово-промышленную палату. Форму заявки декларации и перечень документов можно найти на сайт ТПП Украины или региональных палат.

В зависимости от вида товара, который экспортируется, страны импорта, а также условий межгосударственных торговых соглашений, определяется форма сертификата происхождения, который используется в каждом конкретном случае.

Торгово-промышленные палаты в Украине выдают 9 форм сертификатов прохождения:

 • сертификат происхождения общей формы на английском языке – выдается на все товары при экспорте в страны, с которыми не предусмотрены правила определения страны происхождения товаров, а также в случае, когда товар не имеет преференционного доступа на рынок страны импорта или  случае отсутствия или частичной остановки льгот на украинские товары;
 • сертификат происхождения общей формы на русском языке для экспорта товаров в страны СНГ в тех случаях, когда выполняются условия Правил определения страны происхождения товаров для стран СНГ;
 • сертификат происхождения (СТ-1) - выдается для экспорта товаров в страны СНГ при исполнении условий Правил определения страны происхождения товаров для стран СНГ;
 • преференциальный сертификат происхождения (форма «А») – выдается на товары, которые поставляются в рамках генеральной системы преференций (страны ЕС, Япония. Турция, США);
 • преференциальный сертификат EUR 1M – выдается для экспорта товаров в Республику Македония в рамках Соглашения о свободной торговле между Республикой Македония и Украиной;
 • сертификат происхождения для преференционных товаров, которые экспортируются в Мексиканские Соединенные Штаты;
 • сертификат EUR 1 – выдается для экспорта товаров в страны ЭАСТ в рамках Соглашения про свободную торговлю между Украиной и странами ЭАСТ (на время переходного периода);
 • сертификат происхождения формы У-1 – оформляется на товары, которые перемещаются в границах таможенной территории Украины;
 • сертификат происхождения услуг – сертификат для подтверждения факта оказания услуги украинским предприятием или субъектом ВЭД Украины в пределах или за пределами таможенной территории Украины.

 

Экспорт-имопорт товаров между Украиной и Италией

(статистические данные)

Подробнее

 

Информационная справка относительно особенностей проведения тендеров в Республике Индонезия

Подробнее

 

ТОП-100 компаний Грузии в 2012 году

Подробнее

 


Информация относительномакроэкономической ситуации и изменений в экономической политике Великого Герцогства Люксембург

Подробнее

 

 

Информация относительно макроэкономической ситуации и изменений в экономической политике Королевства Бельгия

Подробнее

 

Как экспортировать в Эвропейский Союз

Подробнее

 

Справочная информация о Государстве Катар

Подробнее

 

Постройка памятника Т.Г. Шевченка в центре г. Караганда (Казахстан)

К 200-летней годовщине рождения Т.Г. Шевченка в центре г. Караганда (Казахстан), где проживает 700 тыс. этнических украинцев, планируется усилиями Почетного консульства Украины и общественных организаций открыть памятник Кобзарю.

В данный момент уже решены все вопросы архитектурно-планировочного согласования и проектирования памятника.

За счет бизнес структур Карагандинской области и общественных организаций обеспечивает 50 процентов финансирования сооружения памятника.

В случае заинтересованности предприятий Днепропетровского региона в оказании помощи в сооружении памятника просьба обращаться в отдел внешних связей и инвестиций Днепропетровской ТПП (тел.: (056) 374-94-12 (10), mes@dcci.org.ua) для получения контактов уполномоченных представителей с казахстанской стороны

Информация относительно внутренних цен производителей промышленной продукции и цен потребительского рынка Республики Хорватия в марте 2013

Изменений в налоговой, таможено-тарифной и нетарифной политике Республики Хорватия, которые могут иметь влияние на двусторонние торгово-экономические отношения в марте 2013 года ни происходило.

Внутренние цены на промышленную продукцию, согласно оперативным данным Госкомстата РБ, в марте 2013 по сравнению с февралем 2013 уменьшились на 0,1%, а по сравнению с мартом 2012 года увеличились на 1,6%.

Цены производителей продукции добывающей промышленности в марте 2013 уменьшились на 0,9% по отношению к февралю 2013 и на 5,6% по отношению к марту 2012 года, в т.ч. в добыче сырой нефти и природного газа на 7,2%.

В перерабатывающей промышленности цены производителей уменьшились на 0,1% по сравнению с февралем 2013 и увеличились на 0,1% по сравнению с мартом 2012 года. По отношению к марту 2012 всего выросли цены производителей фармацевтической продукции на 5,1%, прочих неметаллических минеральных продуктов химической промышленности на 2,4%.

На предприятиях по производству пищевых продуктов цены упали на 0,4% по сравнению с февралем 2013 и выросли на 3,5% по сравнению с мартом 2012 года. Состоялось подорожание продукции у производителей напитков относительно марта 2012 года на 3,2%, в производстве табачных изделий цены упали на 5,7%.

В сфере поставок электроэнергии, газа, пара и кондиционирования воздуха тарифы по отношению к февралю 2013 уменьшились на 0,1% и увеличились до марта 2012 года на 18,3%. Тарифы на услуги водоснабжения, канализации, вывоз мусора и аварийно-восстановительные работы по сравнению с февралем 2013 и мартом 2012 года выросли на 1,1% и 21,7% соответственно.

В индексах цен производителей группы товаров, имеющих удельный вес более 5% украинского экспорта в РБ произошли колебания, а именно в:
производcтве металлов наблюдается уменьшение индекса цен по сравнению с мартом 2012 года на 2,2%; производстве пищевых продуктов произошло уменьшение индекса цен относительно февраля 2013 года на 0,4% и увеличение до марта 2012 года на 3,5%; производстве транспортных средств цены уменьшились по сравнению с мартом 2012 года на 4,3%.

В индексах цен производителей группы товаров, имеющих удельный вес более 5% хорватского экспорта в Украине произошли незначительные колебания, а именно в:

производстве основных фармацевтических продуктов и фармацевтических препаратов наблюдается увеличение индекса цен по сравнению с февралем 2013 и мартом 2012 года на 0,1% и 5,1% соответственно; производстве машин в марте 2013 года в сравнении с февралем 2013 и мартом 2012 года показатель увеличился на 0,1% и 0,4% соответственно; производстве резиновых и пластмассовых изделий цены выросли по сравнению с мартом 2012 года на 1,7%.

Относительно внутренних цен на товары и услуги для личного потребления в РХ, то согласно оперативным данным Госкомстата РБ в марте 2013 по сравнению с февралем 2013 года в среднем цены увеличились на 0,3%, по сравнению с мартом 2012 года, то есть на ежегодном уровне, увеличились на 3,7%, при этом среднегодовой показатель вырос на 4,2%.

В целом цены на товары в марте 2013 года в сравнении с февралем 2013 увеличились на 0,4%, а стоимость услуг осталась на уровне февраля текущего года.

Проанализировав изменения в индексах цен по группам потребления, можно констатировать, что увеличение индекса потребительских цен в марте 2013 по сравнению с февралем 2013 произошло в основном под влиянием роста цен на одежду и обувь - 7,1%, услуги транспортировки - 0,6 %, отдых и культуру - 0,3%. В то же время снизились цены на продукты питания и безалкогольные напитки - 0,5%. Цены на услуги финансового сектора и образование, коммуникационные услуги остались неизменными.

Рост цен в марте 2013 года в сравнении с мартом 2012 года на 3,7% произошло под влиянием роста потребительских цен на услуги транспорта (5,4%), алкогольные напитки и табачные изделия (8,3%), продукты питания и безалкогольные напитки (4,5%), жилье, воду, энергию, газ и другие виды топлива (11,3%), мебель, бытовую технику и техническое обслуживание (1,2%), здравоохранение (2,7%), отдых и культуру (2,1%), ресторанно-гостиничные (1,4%) и образовательные (0,4%) услуги. С другой стороны, произошло снижение цен на транспортные средства (0,3%) и одежду и обувь (4,8%), коммуникационные услуги (0,1%).

 

Информация об изменениях в регуляторной политике Малайзии

Значительных изменений в налоговой, таможенно-тарифной, нетарифной политике, которые могут иметь влияние на украинский-малайзийские торгово-экономические отношения, конъюнктуры товарных рынков и внутренних цен, особенно по товарам украинского экспорта, а также продукции, импортируемой из Малайзии в Украину на протяжении  января 2013 года не произошло.
По данным Департамента статистики Малайзии, в январе текущего года произошло увеличение индекса потребительских цен на 1,3% по сравнению с соответствующим периодом 2012г. Это связано, в первую очередь, с ростом цен на потребительские и пищевые товары, транспортные, образовательные, рекреационно-культурные и коммунальные услуги. По сравнению с декабрем 2012г. индекс потребительских цен увеличился на 0,4% и составляет 105,9.
В частности, конъюнктура внутренних цен в течение отчетного месяца выглядела следующим образом. Цены на пищевые, бакалейные продукты выросли на 2,2%, алкогольные напитки и табачные изделия - 2,0%, коммунальные услуги (квартплата, водоснабжение, электроэнергия) - на 1,4%, услуги ресторанов и гостиниц - на 2,1% , сопутствующие товары и бытовые услуги - 1,7%, образование - 1,8%, медицинское обслуживание - 2,0%, транспорт - 0,4%. Вместе с тем, цены на изделия телекоммуникационной отрасли и электронику, а также одежда и обувь уменьшились на 0,8%, и 0,5% соответственно, культурно-развлекательные и рекреационные услуги - 0,1%.
К товарным группам, ценовые показатели которых заметно изменились в январе входят бобовые (+7,5%), сахар (+5,1), овощи (+2,7%), тропические фрукты (+2,5%), кофе, чай, какао и напитки на их основе (+2,1%), рыба и морепродукты (+1,1%) - из них, каракатица (+5,8%), макрель (+3%), креветки (+ 2,6%). С другой - ценовые показатели на услуги связи, одежда и обувь, бытовую электротехнику, продемонстрировали уменьшение индекса на -0,8%, -0,5% и -0,2%, соответственно.
В целом, текущая ситуация с ценовым показателям на ключевые товарные позиции в товарообороте Малайзии и Украины выглядит следующим образом.
Произошло повышение ценовых показателей на малазийский импорт зерновых культур - 1,8%, топливно-смазочных материалов на 1,3%, изделий машиностроения, в частности транспортного - 0,6%, напитков и табака - 0,4%, химической продукции - 0,2% . С другой стороны, индекс цен по импорту жиров животного и растительного происхождения уменьшился на 14,8%), изделий металлургии - 2,2%), органических удобрений - 1,1%), промышленных товаров - 0,5%, пищевых продуктов - 0,3%.
В целом, индекс цен на малазийский импорт вырос на 0,3% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года и составил 113,5.
В то же время выросли ценовые показатели на малазийский экспорт электрических машин и оборудования, видео- и аудиоаппаратуры - на 8,5%), изделий машиностроения, в частности транспортного - 7,3%), рыбы и морепродуктов - 7,1%), промышленных товаров-4,8 %, свежих фруктов и овощей - 0,9%, а также пищевых продуктов - 0,3%. же время, индекс цен по экспорту растительных жиров (пальмового и кокосового масел) уменьшился на 31%, резины - 8,0% о, газа, в том числе сжиженного - 6,1%, табака и изделий из него
- 4,1%, сахара - 3,8%), химикатов - 2,5%, кофе, чая и специй - 2,2%, полимеров и пластиков - 2,2%.
В общем, индекс цен на малазийский экспорт уменьшился на 0,8% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года и составил 124,6.
В течение января текущего года средняя цена на пальмовое масло, которое составляет значительную долю импорта Украины в двусторонней торговле, выросла на 8,4% до 841 долл./т, по сравнению с 776 долл./тонну в предыдущем месяце. Однако, по сравнению с январем 2012 года, цена уменьшилась на 20,74%) (1061 долл. / т). В то же время индекс потребительских цен на пальмовое и другие растительные масла вырос на 0,3%.
Стоит отметить, что правительство Малайзии, начиная с 1 января 2013 уменьшило экспортную пошлину на пальмовое масло-сырец до 4,5% (предыдущая ставка - 23%). Вместе с тем, тариф в течение января-февраля с.г. был установлен на нулевом уровне, в связи с тем, что базовая рыночная цена оставалась ниже порогового показателя 725 долл./метр.тонну, после превышения которого начинается применение 4,5%-й ставки.
В связи с этим, в течение марта с.г. Министерство плантационного хозяйства Малайзии предусматривает сохранение нулевой ставки экспортной пошлины на пальмовое масло-сырец третий месяц подряд, в случае если цены останутся на нынешнем уровне.
Эксперты рынка пальмового масла утверждают, что таким образом Малайзия, как второй по величине производитель в мире, стремится уменьшить накопленные на хранилищах запасы сырья и, таким образом, повысить собственную конкурентоспособность с Индонезией - крупнейшим мировым производителем этой продукции. В свою очередь Правительство Индонезии повысило ставку экспортной пошлины пальмового масла-сырца с 7,5% до 9% в феврале текущего года.
В соответствии с данными Малазийского совета по вопросам пальмового масла (МРОВ), национальные запасы этого вида сырья достигли рекордных 2,6 млн. тонн в декабре 2012 року. Одновременно в начале текущего года наметилась тенденция к увеличения объемов экспорта продукции. Соответственно, запасы пальмового масла в хранилищах Малайзии постепенно уменьшаться.

Щодо створення Українського дистрибутивного центру в м. Скоп’є

Інформуємо, що Посольство України в Республіці Македонія внесло пропозицію, опрацьовану разом з македонськими партнерами, стосовно створення Українського дистрибутивного центру в м. Скоп’є як інструменту для нарощування експорту продукції вітчизняних підприємств до РМ та на Балкани.

Створення Дистрибутивного центру вбачається доцільним з урахуванням таких основних чинників:

 • Пільговий режим українсько-македонської торгівлі, який покращився з набуттям чинності у 2011 році змін до Угоди про вільну торгівлю між Україною та РМ (укладена у 2001 р.), які стосуються введення нульової ставки мита на імпортовану з України промислову продукцію;
 • Висока конкурентоспроможність широкого спектру українських товарів на Балканах за -параметром «ціна-якість», що підтверджено реалізацією в РМ протягом 2009-2011 рр. значних проектів українських підприємств (постачання 80 міських автобусів - ПАТ «ЛАЗ», проектування 160 км магістрального газопроводу - ПАТ «Укргазпроект»);
 • Вигідне логістичне розташування м. Скоп’є (центр Балканського півострова);
 • Режим вільної торгівлі, який діє між РМ, країнами Європейського Союзу та сусідніми державами (Албанія, Боснія та Герцеговина, Косово, Сербія, Хорватія, Чорногорія);
 • Сприятливі умови здійснення підприємницької діяльності в РМ на основі найнижчих в Європі ставок оподаткування підприємницької діяльності
   (так званий «10% податковий рай») та наявність в РМ вільних економічних зон з тривалими податковими канікулами (до 10 років);
 •  Успішний досвід діяльності провідних українських підприємств на ринку РМ (ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча», ВАТ «Запоріжсталь», Корпорація «Індустріальна спілка Донбасу», ПАТ «Азовсталь» тощо);
 • Постійне фінансування міжнародними фінансовими організаціями та донорами великих інфраструктурних проектів (енергетика, газопровідна та транспортна мережа) у Македонії, Косово та Албанії, що може бути цікавим для українських підрядників чи субпідрядників;
 • Наявність у РМ впливових бізнесменів, які здійснюють активне торговельно-економічне співробітництво з Україною і готові активно лобіювати економічні інтереси українських виробників на Балканах.
  Дистрибутивний центр пропонується створити на базі македонської компанії «СТ Трейд» з офісом у Києві, яка має майже 20-річний досвід співробітництва з Україною.

  Власники компанії З.Лаліч та Й.Г'урічіч, який є Почесним консулом України в м. Бітола, виступають гарантами діяльності Дистрибутивного центру (лист «СТ Трсйд» разом з перекладом додаються).

  Наразі для роботи Дистрибутивного центру підготовлено необхідні пагужності загальною площею 14,0 тис. кв. м та підібрано кваліфікований персонал.

  Українські підприємства, що зацікавлені у просуванні на балканському ринку власної продукції, мають змогу скористатися такими послугами Дистрибутивного центру:
 • митно-ліцензійний склад;
 • виробничі, складські та офісні приміщення з усіма необхідними умовами та зручностями для ведення господарської діяльності (охорона, електропостачання, водопостачання, технологічний транспорт, телефонізація, Інтернет тощо);
 •  послуги з пакування, перепакування, фасування та монтажу продукції;
 • сертифікація та гомологація української продукції на балканському ринку;
 • підготовка кваліфікованих тендерних заявок для участі в тендерах, які оголошуються на Балканах;
 • вивчення ринкової кон’юнктури;
 • послуги з просування української продукції на балканському ринку;
 •  пошук та перевірка надійності балканських партнерів;
 • організація та проведення ділових переговорів з урахування специфіки ведення бізнесу на Балканах;
 • послуги офіційного га неофіційного перекладу з балканських та на балканські мови;
 • підбір кваліфікованого персоналу;
 • можливість співфінансування нових проектів та програм, що ініціюються українською стороною на Балканах.

  Вартість послуг Дистрибутивного центру для українських компаній становитиме 5-12% від вартості їхньої продукції, яка буде реалізована за його сприянням.

  Вказану інформацію надаємо для можливого використання у роботі. Просимо також, при необхідності, внести пропозиції щодо умов функціонування згаданого центру.

  В разі Вашої зацікавленості просимо звертатися до відділу зовнішніх зв’язків та інвестицій УЗЕЗ Дніпропетровської торгово-промислової палати електронною поштою за адресою: mes@dcci.org.ua або факсом: (056) 374 94 09, 374 94 12, контактна особа - Петрашко Вікторія.

Вниманию предприятий, которые сотрудничают с Польшей

Одним из видов деятельности национальной хозяйственной палаты Польши является предоставление услуг в области легализации документов в международном обороте (фактуры, декларации, спецификации, контракты, переводы и т.п.).

В информационно-справочном фонде Днепропетровской торгово-промышленной палаты имеющаяся информация относительно перечня лиц, уполномоченных к легализации документов от имени Национальной хозяйственной палаты Польши вместе с образцами подписей и служебных печатей.

Для получения указанной информации нужно обращаться в отдел внешних связей и инвестиций Днепропетровской ТПП по тел. / Факс: +38 (056) 374-94-10 (12), е-mail: mes@dcci.org.ua.

 

Програма кредитования "Чистое производство"

Программа кредитования НЕФКО “Чистое производство” осуществляется с 1996 года Северным фондом экологического развития с целью содействия сокращению промышленного загрязнения путем эффективного использования энергетических и сырьевых ресурсов.

Основной задачей программы является поддержка экологически и экономически эффективных проектов в качестве положительных примеров передовой практики, соответствующей принципам устойчивого развития промышленного производства и других видов экономической деятельности. Основным критерием оценки проектов программы служит природоохранный эффект, выраженный ясными количественными показателями. Чистое производство требует обновления технологических методов и оборудования.

Северная экологическая финансовая корпорация (НЕФКО) – международная финансовая организация, созданная в 1990 году пятью Северными странами: Данией, Исландией, Норвегией, Финляндией и Швецией.

НЕФКО предоставляет средства для выполнения различных природоохранных проектов в Восточной Европе, прежде всего в России, на Украине и в Беларуси, способствующих улучшению обстановки в Северном регионе. Финансируются проекты по сокращению выбросов и сбросов загрязнителей, таких как парниковые газы и токсичные веществ.

В настоящее время Северный фонд экологического развития располагает более 60 млн. евро, более 400 проектов было поддержано с начала его деятельности.

По программе “Чистое производство” НЕФКО предоставляет льготные кредиты как частным, так и государственным предприятиям. График погашения кредита непосредственно учитывает эффективность инвестиций.

Сайт Cеверной экологической финансовой корпорации (НЕФКО): www.nefco.org

Термины и условия

Валюта кредита-

Евро. Рассматривается возможность предоставления кредитов в местной валюте

 

График кредитования-

Кредит предоставляется тремя перечислениями согласно календарному плану реализации проекта и соответствующим обязательствам заемщика. При согласовании НЕФКО может перечислять средства непосредственно на счет банка заемщика

 

График погашения кредита-

Погашение кредита производится ежеквартально равными частями, оно начисляется примерно спустя 3 месяца после завершения проекта. Платежи осуществляются на банковский счет НЕФКО в Хельсинки

 

Заемщик-

Частные и государственные предприятия России, Украины, Беларуси

 

Залоговое обеспечение-

Составляет 125% величины кредита. Обеспечением могут служить недвижимость, оборудование, банковские или муниципальные гарантии

 

Издержки заемщика-

Это расходы на подготовку бизнес-плана, регистрацию, страхование и оценку залогового обеспечения

 

Кредитор-

Северная экологическая финансовая корпорация (НЕФКО)

 

Проведение закупок-

Закупка товаров и услуг на средства, предоставляемые НЕФКО, должна проводиться в соответствии с открытыми и честными процедурами

 

Процентная ставка-

Фиксированная ставка 6% годовых, учитывается длительность использования кредита. Комиссионные и другие сборы отсутствуют

 

Размер кредита-

Максимальная сумма кредита равна 350 тыс. евро, при этом доля НЕФКО не должна превышать 90% стоимости проекта

 

Срок возврата кредита-

Не более 5 лет

 

Срок окупаемости-

До 4 лет. Срок окупаемости рассчитывается делением общей стоимости проекта на расчетную величину достигаемого годового экономического эффекта

 

Срок предоставления кредита-

С момента подачи заявки на кредитование до получения первого перечисления требуется до 6 месяцев

 

Требования

к проектам-

Модернизация или реконструкция действующих предприятий и производств, создающая природоохранных эффект за счет применения опробованных технических решений

 

Юридическое обеспечение, мониторинг

и отчетность-

Расходы, связанные с юридическим обеспечением проекта, НЕФКО берет на себя

В случае заинтересованности предприятий в участии в программе кредитования “Чистое производство” просим обращаться в отдел внешних связей и инвестиций Днепропетровской ТПП, тел./факс (056) 3749410(12), mes@dcci.org.ua.

Проект "Чистое Производство"

Программа "Чистое Производство"

Финансирование энергосберегающих проектов в Украине. Опыт НЕФКО